Który do domu ? 351, 328 czy 332X ?

error105

Nowy użytkownik
Noobie
30 Wrzesień 2020
3
0
1
34
QNAP
null
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Witam, stoję przed wyborem dysku sieciowego w możliwie małym pieniądzu i zastanawiam się nad tymi z tematu.
Co będzie na tym stało ? Najlepiej 2x SSD 120GB w raid1 na system, oraz 3x HDD w RAID5, OpenVPN serwer (jednocześnie może 2-3 osoby, przeważnie nikt) oraz rtorrent (też bardziej sporadycznie) i parę migawek (jeśli się da to woluminu około 450GB, jak nie to zadowoli mnie spokojnie 20-30GB).

Pytanie, czy tutaj 328 z 2GB starczy ? Wydaje mi się najbardziej optymalny, zaraz za nim 351 ale ciężko dostać i ceny wysokie i na koniec 332X w którym zbędne będzie mi 10Gb.

Zostaje jeszcze 431P2, który ma 3 sloty na dysk, więc wtedy bylby SSD na system, i 3x HDD jako raid5. Pytanie tylko czy w razie awarii dysku systemowego jestem w stanie po włożeniu nowego odzyskać RAID5 ?
 
rtorrent ? to tylko NASy z CPU Intela
Bez przesady chyba, obecnie 1GHZ (BCM4709) i 256ram starcza jako tako :) nie musi leciec pelna predkoscia lacza przecież, bardziej martwiłem się o ram. i albo rtorrent albo transmission z kontenera z ograniczeniem do 10% CPU i 256MB ram


Z trzech dyskow to chyba tak wypada, raid 1 slabo bo strace 50% pojemnosci.
Tak. QNAP robi to co start ;)
Super, bo balem sie ze strace glupio dane wazystkie :)

Zdecydowanie 351. Będziesz zadowolony z Intela.
Nie będzie wąskim gardłem przy kopiowaniu danych na RAID5 ?
 
Nie będzie wąskim gardłem przy kopiowaniu danych na RAID5 ?
Nie ma nic lepszego od Intela , ARMy tracą na wydajności.

I żeby zapobieć głupim sytuacjom - do QNAPa wkładasz dyski bez danych, jak chcesz robić przekładke z innego nasa (nie QNAP) ZAPOMNIJ!
 
I żeby zapobieć głupim sytuacjom - do QNAPa wkładasz dyski bez danych, jak chcesz robić przekładke z innego nasa (nie QNAP) ZAPOMNIJ!

Zostanę z tym jednym co wybiorę. Wsadzę 3 czyste dyski, zrobię raid5 z migawkami i tyle. Na czwartym (a w zasadzie pierwszym) będzie system, i wlasnie o ten jeden chodzi, bo w zasadzie tylko on nie zabezpieczony będzie, przynajmniej jak 431P2 wybrałbym.
Chyba że 351 to wtedy 2x NVME w raid1 i mam z głowy raczej.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-332x