Który model serwera NAS firmy QNAP kupić?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

keczi20

Passing Basics
Beginner
28 Czerwiec 2015
22
2
3
36
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich.

W związku z tym że niestety mój NAS (Netgear MS2110) właśnie skończył żywota, szukam nowego urządzenie no i tak sobie pomyślałem że będzie to tym razem coś bardziej porządnego. Póki co mój malutki NAS-ik mi starczał, używałem go do oglądania filmów przez sieć, dlna(chodź niestety moje dlna nie obsługiwało napisów), torrenty no i oczywiście jakieś fotki też były.

Budżet jaki mam na nowego plus dysk (myślałem o 4tb)to 1,5-1,7k zł.

Co bym oczekiwał o takiego NAS-a:
-żeby nie klatkował filmów jak się ogląda jednocześnie na dwóch różnych źródłach po sieci albo ściągając jeszcze coś w tym samym czasie
-wsparcie wsparcie wsparcie oprogramowania!jakieś aplikacje które można dograć (mój NAS miał raz update oprogramowania jak go kupiłem i koniec :/)
-no i żeby był szybki i niezawodny (takie małe życzenie:)).

W sumie to tyle:)

Bardzo bym prosił o pomoc w tym temacie bo wiem że większość osób na tym forum pozjadała zęby na tych QNAP-ach:)

Zostały mi oczywiście stare dyski z Netgear-a ale nie wiem czy będą kompatybilne z nowym nas-em.

Z góry dzięki za pomoc:)
 
W tym budżecie nie ma co ci polecić bo dysk 4TB to 600-700 zł, więc na serwer już ci nic nie zostaje.
Jeśli rozważysz powiększenie budżetu to np TS-251.
 
No dobrze a może z 2tb coś? ewentualnie mogę trochę zwiększyć budżet:)
 
Już napisałem - TS-251 w tym przedziale cenowym jest optymlanym rozwiązaniem. Dyski możesz po uprzednim wyczyszczeniu z partycji z Netgeara użyć w każdym innym urządzeniu.
 
nie będzie problemu żeby je zamontować? nawet jeśli na liście kompatybilności ich nie ma?.
 
no właśnie tak myślałem że jak ich nie ma to lipa, a jaki polecasz dysk do tego urządzenie? wd red? a może coś innego?
 
WD RED są przeznaczone do pracy ciągłej i są rekomendowane przez Qnap. Jeśli nie będziesz co chwile wyłączać serwera to jak najbardziej WD RED. Mam dwa dyski z tej serii i odpukać działają dobrze.
Miałem też zwykłe dyski Samsunga - były kompatybilne z Qnap i też świetnie sobie radziły - z racji wymiany dysków wrzuciłem je do PC zastępując je WD RED w Qnap.
Tak więc naprawdę wszystko zależy o użytkowania NASA i twojego budżetu.
 
Powiem tak jak już mam zainwestować w coś dobrego to wolę trochę dopłacić i cieszyć się długi czas więc wolę wziąść coś przeznaczonego do tego urządzenia niż żałować później.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
albo rozważ nad modelem TS-253 pro , ładniejszy :) mocniejszy...
sam nie dawno borykałem się z wyborem i tez brałem pod uwagę 251, jednak wybrałem 253 pro...
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
No wlasnie widzialem taki model, tylko czy nie będzie aż nadto do czego potrzebuje?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
myślę ze mocy ci nigdy nie zabraknie (czterordzeniowy procek)...jak możesz dołożyć to bierz 253 pro (200zl różnicy) a ponadto 253 ma od razu 2 GB ramu
 
Chyba tak zrobię wezmę 500zl dołożę do zestawu i kupię pro i WD reda;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
ja tez w pierwszym podejściu brałem tylko pod uwagę 251 ale przemyślałem i wziąłem 253 pro (ładny i wydajny)
ja u siebie lecę na WD green ( jeszcze stary z S)
 
Ja też mam stare WD green ale seria EARX i w liście kompatybilności ich nie ma:/... a mam 2x2TB

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
tez się przymierzam do WD RED ale na razie , z uwagi na fundusze, jadę na green..na razie w dobrej kondycji jest :)
 
No i chyba tak kupię ;)) będę miał mam nadzieję na bardzo długi czas :))

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
no tak, tego się nie wymienia co roku, kupuje się już jednak na długie lata jak na zastosowania domowe, a 4 rdzenie to nie dwa, dodatkowo maz od razu 2 GB ramu i ładny profesjonalny wygląd.
Poszukaj na necie są po około 1555 zł. :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.