Który QNAP dla SQUEEZEBOX TOUCH

mx12

Nowy użytkownik
Noobie
5 Październik 2010
1
0
1
Witam,
od kilku dni przeszukuję fora internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak w tytule.
Potrzebuję urządzenie, które umożliwi mi przesyłanie muzyki (FLAC) do mojego SQUEEZEBOX a TOUCH
bez konieczności używania komputera. Chciałbym urządzenie wydajne, które nie będzie miało problemów
z przesyłem gęstych formatów np. 24bit/96k. Moze NAS mólby jeszcze u siebie dekodować flac''a
i przesyłac do SB czysty WAV?
Dowiedziałem się tylko tyle, że najlepszy będzie QNAP tylko jaki model wybrać? Nie musi być na dwa
dyski (raid).
dzieki za pomoc
pozdrawiam mx12
 
mx12 napisał:
Witam,
od kilku dni przeszukuję fora internetowe w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak w tytule.
Potrzebuję urządzenie, które umożliwi mi przesyłanie muzyki (FLAC) do mojego SQUEEZEBOX a TOUCH
bez konieczności używania komputera. Chciałbym urządzenie wydajne, które nie będzie miało problemów
z przesyłem gęstych formatów np. 24bit/96k. Moze NAS mólby jeszcze u siebie dekodować flac''a
i przesyłac do SB czysty WAV?
Dowiedziałem się tylko tyle, że najlepszy będzie QNAP tylko jaki model wybrać? Nie musi być na dwa
dyski (raid).
dzieki za pomoc
pozdrawiam mx12

Tylko taki, na ktorym bedziesz mogl zainstalowac SSOTS (SqueezeBox Server on Turbo Station). Na starszych modelach tego nie zrobisz, wiec miej to na uwadze. SSOTS to aplikacja, ktora zarządza zasobami dla Squeezeboxa.
Tu masz liste modeli, na ktorych mozna zainstalowac SSOTS:
http://qnap.com/pro_application.asp?ap_id=71

Mialem kilka Qnapow i w zasadzie na wszystkich SSOTS dziala(ł) znakomicie. Wyjatkiem byl TS-101, na ktorym byly problemy z instalacja, bo oficjalnie nie bylo to wspierane przez Qnapa. Ale i tam sie udalo.
Pozdrawiam