Kupić który model... TS-453 czy ...?

spietrza

Download Station
Q's Professional
20 Marzec 2013
428
83
118
48
Poznań
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Witam wszystkich,

na dzień dzisiejszy posiadam od 3 lat mój bardzo archaiczny model S 212J z 2x2GB (Raid1)
Apetyt na kolejne funkcjonalności rośnie w czasie korzystania bieżącej jednostki jednak doszedłem do ściany ze względu na słaby procesor jak i ram.

Dlatego w bieżącym miesiącu chciałbym chciałbym kupić nową jednostkę firmy QNAP.
Dlaczego QNAP ponieważ S nie ma ciekawych rozwiązań z nowych produktów, jedynie kusi 1515+ ale brakuję mu tego co w standardzie dostanę w QNAP-ie.


Ok to teraz moje wymagania

Transkodowanie filmów ponieważ w domu mam TV Sony, który nie radzi sobie z 90% filmów. Wspieram się Playstation 3 ale zaczyna mnie to męczyć. Korzystać w sieci lokalnej chciałbym bez problemu obejrzeć jakikolwiek film na TV bez uruchamiania trzecich urządzeń.
Dodatkowo od kilku tygodni jestem posiadaczem Chromecast w celu oglądania seriali, filmów na wyjeździe i tu też nie które jedynie formaty są odtwarzane. Tutaj na dzień dzisiejszy DS Video ma opcję przesyłania do ChromeCast, czy wersja z QNAP też posiada taką opcję??
Od strony multimedialnej także zdjęcia poprzez PhotoStation.


Kolejne to wirtualizacja do 2 maszyn maksymalnie - jedna to Windows 7 a druga Windows 8.1 z uruchamianiem aplikacji biurowych.

Następnie do zabawa w automatykę do domu, bardziej pod kątem przygotowania jak i testów pod nowe mieszkanie.

I ostatnie uruchomienie Open VPN i Proxy.

Myślałem wstępnie nad modelem QNAP TS-453 PRO ale po przeczytaniu kilku postów na forum problem będzie z procesorem. Nie jest on wydajny a chętnie bym chciał w przyszłości jak nie za chwilę włożyć I7 do niego plus co najmniej 8GB ramu aby to działało płynie bez czekania zbędnego.
Dodatkowo myślałem czy jest możliwość aby na miejsce plików dotyczących wirtualizacji zamontować dysk dwa czy jeden dysk SSD aby to działało bardzo szybko??

Co na pewno zdecydowałem to serwer minimum 4 dyskowy lub większy. Dodatkowo na pewno dyski 4GB wzyż.
Bardzo będę wdzięczny za pomoc w wyborze i możliwości ograniczenia kosztów.
 
Myślałem wstępnie nad modelem QNAP TS-453 PRO ale po przeczytaniu kilku postów na forum problem będzie z procesorem. Nie jest on wydajny a chętnie bym chciał w przyszłości jak nie za chwilę włożyć I7 do niego plus co najmniej 8GB ramu aby to działało płynie bez czekania zbędnego.
TS-453 jest wystarczająco wydajny na domowe potrzeby a nawet więcej. Ale chcąc mieć możliwość ew. przyszłej rozbudowy to polecam serie TS-x70.
 
Z i7 myślałem pod kątem wirtualizacji ponieważ nie wiem jak zachowa się Celeron przy Windows 8. Wiem ze nie będzie to działać jak na Mac pro book i żadnych wodotrysków od maszyn nie wymagam by tylko płynnie to działało.