Kupiłem, Zainstałowałem i co dalej?

mihau87

Nowy użytkownik
Noobie
11 Sierpień 2011
7
0
1
Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem QNAP TS-110. Zgodnie z instrukcja zainstalowałem qnap finder. Wczesniej sformatowałem sobie dysk w NTFS, stworzyłem trzy partycje na ktora zgralem juz sobie kilka filmow i muzyke. Po przejsciu konfiguracji serwera itd domyslny wizzard pyta mnie co zrobic z konfiguracją dysku - EXT3 czy EXT4 czy nic? ja odpowiadam - NIC. Z uwagi na to ze posiadam tam juz pliki a jak widze ts-110 obsluguje wszystkie trzy formaty... konfiguracja firmware konczy sie POWODZENIEM!!:) i....

.... no własnie... ponownie uruchamiam qnap finder po restarcie aby zmapowac dysk i tu pojawia sie ZONK - dysków do mapowania brak... Jaka może być tego przyczyna??

Help!
 
Witam,
Do urządzenia wkładasz pusty dysk bez żadnych partycji. Następnie poprzez interfejs WWW konfigurujesz urządzenie oraz tworzysz udziały do zamapowania.
Qnap obsługuje NTFS ale tylko jako dysk zewnętrzny.


Wycinek ze specyfikacji Qnap'a

Internal HDD: EXT3, EXT4
External HDD: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+


Pozdrawiam
 
Nie jestem pewny, ale tutaj raczej jest ewidentnie zla kolejnosc.
1. Wkladasz dyski do Qnapa.
2. Konfigurujesz system
3. Qnap formatuje dyski tworzac system plikow (i z tego co pamietam nie da sie utworzyc ntfs).
4. Mapowanie utworzonych udzialow na kompach.
5. Kopiowanie wlasnych zasobow na Qnapa.
 
jaroslawk napisał:
Wycinek ze specyfikacji Qnap'a

Internal HDD: EXT3, EXT4
External HDD: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+


Pozdrawiam

o to chodziło! dzieki wielkie! nie zozumialem na poczatku o co chodzi! Czy jesle nie daj boze zepsuje mi sie qnap i bede chcial dysk wyciagnac i podpiac do kompa to musze miac kompa z linuksem tak?

Pytanie dodatkowe:
Zmapowałem dysk na jednym komputerze i wyszlo super! Jak udeostepnic to w sieci? Gubie sie troche w tym menu... jest jakis tutorial jakto wsyzstko ustawic?
 
Tu jest tutek jak w prosty sposob uruchmic serwer FTP: http://www.qnap.com/pro_features_ftp.asp
Aczkolwiek znalazlem jeden blad. Brakuje tu info o przekierowaniu na routerze zakresu portow pasywnych: 55536-56559
Bez tego nie chcialo mi ruszyc. Reszta tak jak w tutorialu.
 
Super zaraz sprobuje to ustawić. Jak ustawia sie drukarkę sieciową? dodałem ją w panelu administacyjnym ale nie wiem jak ją znaleźć w sieci.. jakie ma IP... bo chyba po tym trzeba znalezc drukarkę.

Dodatkowo chcialbym dowiedzieć się o zgrywanie danych na dysk... mam zwyczajny router wifi.. film kopiuje się z predkoscią 2,5MB an wifi;/ raz na kablu doszło do 12,5MB.. Czy zawsze taka roznica w Wifi bedzie? Jak ustawić kopiowanie z USB za pomocą tego przycisku na froncie serwera?podlaczylem swoje USB klikam ten przycisk i nic sie nie kopiuje :( bo tak chyba szybciej bedzie niz po kablu z dysku prawda?
 
mihau87 napisał:
Super zaraz sprobuje to ustawić. Jak ustawia sie drukarkę sieciową? dodałem ją w panelu administacyjnym ale nie wiem jak ją znaleźć w sieci.. jakie ma IP... bo chyba po tym trzeba znalezc drukarkę.

Dodatkowo chcialbym dowiedzieć się o zgrywanie danych na dysk... mam zwyczajny router wifi.. film kopiuje się z predkoscią 2,5MB an wifi;/ raz na kablu doszło do 12,5MB.. Czy zawsze taka roznica w Wifi bedzie? Jak ustawić kopiowanie z USB za pomocą tego przycisku na froncie serwera?podlaczylem swoje USB klikam ten przycisk i nic sie nie kopiuje :( bo tak chyba szybciej bedzie niz po kablu z dysku prawda?


Drukarka: http://www.qnap.com/pro_application.asp?ap_id=614
A jakie masz to WiFi? 802.11N czy G? Bo rozninca jest zasadnicza. Standard 802.11N deklaruje predkosc 300mbit/s. Oczywiscie w praktyce ciezko to osiagnac (o ile w ogole jest to mozliwe). U mnie max idzie 15-20MB/s (tez duzo zalezy od wielkosci plikow). Wiekszej predkosci nie osiagnalem. W standardzie 802.11G nie przeskoczysz max 2-4MB/s . W obydwu przypakach Qnap nawet nie "jeknie". Mozliwosci ma znacznie wieksze.

Szybkie kopiowanie (USB One Touch Copy Button) najpierw musisz skonfigurowac w panelu Qnapa. To chyba ta sama zakladka co drukarki.

Zeby zobaczyc w jaki sposob osiagniesz najszybsze transfery musisz niestety posiedziec troche na Qnapem. Postestowac wszystkie protokoly - wtedy zobaczysz. Wiele tez zalezy od sprzetu jaki masz "po drodze" i kabli jakie masz w LANie. Poczytaj stare watki o transferach na tym forum. Wiekszosc osob przechodzila przez to, czeka to rowniez Ciebie.

Pozdrawiam
 
Dryukarka i FTP zrobione! dzieki wielkie:D

Jak zainstalowac Pyload? chce sciagac z roznych stron:)