Kupno 1 NASa pod PLEX oraz serwer plików

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

wojoo

Entry Technician
Q Associate
25 Kwiecień 2020
64
4
8
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Przymierzam się do kupna NASa aby uruchomić sobie pierwszy swój serwer na którym będę trzymał pliki w swojej sieci domowej

Szczególnie chciałbym mieć możliwość oglądać na wszystkich TV filmów ( głównie UHD, Dolby Vision, Atmos etc) i tu z tego co czytałem i słyszałem chyba najlepiej wychodzi PLEX

Dodatkowo chciałbym zrobić sobie jakiś folder sieciowy żeby można było przesyłać pliki pomiędzy komputerami

Czy QNAP TS-228A będzie odpowiednim wyborem?

Chciałbym zaznaczyć, że nie potrzebuje wodotrysków i chce zrobić to najbardziej budżetowo jak jest możliwe
Na początku 1 dysk, 1 lub 2 TB a potem może będzie kolejny do RAID

Sieć mam wszędzie 1Gbit, mam zrobioną małą szafkę rackową do której są podpięte wszystkie urządzenia w domu (switch 1Gbit, kabelki standard 6A)

Większość tv jest podłączona bezpośrednio po kablu natomiast 2 są niestety podłączone po WiFi (AP mam bardzo dobre, Ubiquiti AC PRO) i mam nadzieję, że nie bedą mi sie co chwile buforować pliki (zrobiłem testowo serwer PLEX na kompie z win 10 i niestety co kilka sekund po wifi buforowało :( )

Będę wdzięczny za pomoc
 
Szczególnie chciałbym mieć możliwość oglądać na wszystkich TV filmów ( głównie UHD, Dolby Vision, Atmos etc) i tu z tego co czytałem i słyszałem chyba najlepiej wychodzi PLEX
za mało informacji, co po drugiej stronie ? sam TV ? jakiś ampli ?

Czy QNAP TS-228A będzie odpowiednim wyborem?
TS-228A to realtek , na twoje potrzeby czegoś z 4 core'ami - minimum TS-253Be-2GB...
 
Oczywiście jest ampli ale źródło na tą chwilę samo TV
Docelowo pewnie zakupie Shielda

Zastanawiam sie czy samemu nie zrobić NASa, jak mam wydać kilka tyś na urządzenie gotowe które i tak może różnie działać to za ułamek tej sumy z kompa sam to zrobie

Dobrze myślę?
 
Po kilku godzinach walki udało się uruchomić NASa na systemie S ;) wszystko działa pięknie (procek i5 8gb ram dysk ssd) do momentu aż nie odpale jakiegoś filmu 4k UHD na tv z FHD
Nie ważne czy transkoduje czy nie to co chwile sie dziadostwo buforuje, powili mam dosyć - ten sam problem miałem na swoim kompie gdzie utworzyłem PLEXa

Kodi, PLEX buforuje a DS Video w ogólę nie chce odtwarzać filmów :-(
 
Karta 1050ti i wykupiony Plex Premium powinien rozwiązać problem.

Po co mi taka karta skoro:
CPU podczas odtwarzanego filmu ma obciążenie 3%
Ram 5%
??

Poza tym na głównym kompie gdzie wpierw odpaliłem PLEXA mam procek i7 9700, karte graficzną RTX 2080 Super, 32gb RAM i dalej tnie
 
Rozumiem ze oba urzadzenia podpiete po kablu?
Jezeli filmy ci sie buforuja to opcje sa w zasadzie 3:
1) za wolne polaczenie miedzy serwerem a klientem
2)za mala moc obliczeniowa na transkodowanie w czasie rzeczywistym
3) robisz cos zle.
 
Wszystko mam podłączone poza 1 tv po kablu LAN kat 6A, sieć spięta w szafie rackowej do przełącznika 1Gbit
WiFi w telewizorach mają większą przepustowość niż karty sieciowe (zapewne są 100Mbit) i jak są spięte na 5GHZ to prędkości samego internetu wynoszą ok 150Mbit

Co ciekawe to wszystko tak się sypie na Androidzie bo na WEB OS w LG działa pięknie
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.