kursor sie zawiesza

lukasz2000

Passing Basics
Beginner
25 Grudzień 2009
15
0
1
witam,
mam nastepujący problem (troche głupi :) ale zawsze problem) zakupiłem ostatnio ts-119 podlaczylem pod router linksysa na gigabaytowy enthernet i ten komunikuje sie z kompem przy pomocy wi-fi g wszytsko w windows 7. niestety podczas podlaczania, kopiowania danych jak i przegladania samego dysku NAS kursor jak i caly komputer zachowuja sie ocieżale. co najwazniejsze zacina sie na pare sekund kursor i tak co jakis czas. w menedzerze zadan nie widze aby jakis proces znaczaco odstawal przy uzyciu procesora czy pamieci. dodam ze ejstem poczatkujacy wiec moze cos zle skonfigurowalem:) prosze o pomoc
 
lukasz2000 napisał:
witam,
mam nastepujący problem (troche głupi :) ale zawsze problem) zakupiłem ostatnio ts-119 podlaczylem pod router linksysa na gigabaytowy enthernet i ten komunikuje sie z kompem przy pomocy wi-fi g wszytsko w windows 7. niestety podczas podlaczania, kopiowania danych jak i przegladania samego dysku NAS kursor jak i caly komputer zachowuja sie ocieżale. co najwazniejsze zacina sie na pare sekund kursor i tak co jakis czas. w menedzerze zadan nie widze aby jakis proces znaczaco odstawal przy uzyciu procesora czy pamieci. dodam ze ejstem poczatkujacy wiec moze cos zle skonfigurowalem:) prosze o pomoc

Nie sadze by to byla wina Qnapa. Cos chyba w kompie nie gra.
 
lukasz2000 napisał:
znaczy wina zapewne lezy w intergracji kompa i qnapa. w momencie podlaczenia go do kompa, kopiowania plikow i poruszania sie po folderach dysku kompa sobie cos nie radzi :/ moze cos zle podlaczylem :(

A napiszesz cos wiecej jak to podlaczyles?
 
podlaczylem to tak jak bylo napisane w instrukcji szybkiego uruchamiania. zainstalowalem sterownik dla windows i pozniej qnap findera. przy pomocy programu znalazlem nasa i kliknalem "mapowanie dysku". zmapowalem i już. dysk wczesniej sformatowalem na ext4 ale pod ext3 tez mam to samo. zrobilem przekierowanie w routerze na qnapa i na tym kkoniec mojej konfiguracji
 
ok problem chyba rozwiązany. ponieważ korzystam z wifi w standardzie g i mam myszkę na wirelless 2,4ghz wiec pasma się pokrywają i stąd podczas normalnego uzywania qnapa nie widac roznicy ale gdy zaczynam przesyl danych i pasmo sie zapycha to myszka staje. takie jest moje wytlumaczenie. tylko kurcze jak mozna to zmienic? :/