Pomoc licencje na kamery

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Zamierzam używać kamery w połączeniu z Qnap-em. Standardowo mam licencję na 2 sztuki, jeśli planował bym 4 szt. kamer muszę dokupić licencję na brakujące 2 sztuki.
Jak długo jest ważna licencja na wykupione dodatkowo kamery, terminowo czy bezterminowo ?

Jeśli dojdę do wniosku że chcę zmienić model Qnap-a na inny jak, jest z wykupionymi licencjami czy mogę przenieść je na inny model ?
A nawet czy mogę je w przyszłości odsprzedać ?
 
Ok fajnie.
Czy jest sposób aby używać 4 kamery bez dokupowania licencji ?
Kamery będą ip. Ewentualnie pozostałe 2 mogły by być USB ale czy można tym wszystkim zarządzać z pozycji jednego programy. Nagrywanie, wykrywanie ruchu itp.
Może wystarczy wgrać alternatywny program do monitoringu ze sklepu i czy taki program jest dostępny ?
 
czyli mogę się przełączać między kamerami.
Dzisiaj pracuje 1 i 3 jutro 3 i 4 ?

A mam teraz pomysł, czy coś jest takiego (nawiązują do odpowiedzi że można przełączać się między kamerami ale tu fajnie jak by był jakiś automat który można skonfigurować np. ruch, czas itp )
Mamy kamery 4 szt.
Ktoś pojawia się w strefie kamery 1 uruchamia się kamera 1, przechodzi do sektora gdzie jest kamera 2 kamera 1 się wyłącza i uruchamia się kamera 2 lub obie pracują.
I znowu jeśli ktoś pojawi się w obszarze kamery 3 a w pomieszczeniach gdzie kamera 1 i 2 nikt się nie rusza.
 
Nie jest to możliwe. Pisałem o podłączaniu się np. przez telefon bez Qnapa.
"Przełączanie" się jak Ty to nazywasz wiąże się z ponowną konfiguracją każdej kamery za każdym razem.

Przestań żydzić, kup normalnie 2 licencje i skonfiguruj wszystko jak człowiek.
 
********* ?
to virtualka S ?
a jest jakiś tutorial jak go postawić ?

Co z wydajnością czy mój NAS TS-251 poradzi sobie z 3-ma virtualkami ?
1. XP
2. *********
3. *********

ale w zasadzie wystarczy jedno *********
qnap 2 licencje
********* 2 licencje
Tak ?
ale i czy nadal nas pociągnie dwie virtualki XP i ********* ?
 
Jeśli chodzi o licencje:
* dlaczego jedna licencja kosztuje 156zł
QNAP - licencja na 1 kamerę (kanał) dla usługi Surveillance Station • www.kamery-ip.com
* a licencja na 2 kosztuje 481 zł (o 169zł drożej w komplecie)
QNAP - licencja na 2 kamery (kanały) dla usługi Surveillance Station • www.kamery-ip.com
* 4 kamery 963zł ( 4 x 156 = 624 czyli tu jest drożej o 339zł !!!!)
QNAP - licencja na 4 kamery (kanały) dla usługi Surveillance Station • www.kamery-ip.com

Czy można kupić 2 x po 1 licencji i będą w sumie 2 licencje
Dlaczego licencja łączona jest droższa ?



tutaj znalazłem gotowca:
QNAP TVS-471 vs. ********* - gotowy obraz maszyny wirtualnej do wzięcia

nie znam się nie wiem na ile jest aktualna, ma koś bardziej aktualną wersję podobnego gotowca ?
 
Witam
Mam jeszcze jedno pytanie, czy poniższa licencja jest dla mojego nasa ?
LIC-CAM-NAS-1CH Camera License Pack 1 - LIC-CAM-NAS-1CH - LIC-CAM-NAS-1CH w Morele.net


Mój model to TS-251

Jeszcze jedno w opisie produktu jest mowa że licencja jest dla produktu Surveillance Station Pro, a ja mam Surveillance Station

Chyba żeby kupić licencję na osobę prywatną i wówczas będę mógł oddać jeśli będzie kłopot z licencją ?