Pomoc Linux Station i Netflix

Lech

Nowy użytkownik
Noobie
19 Maj 2019
5
0
1
53
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich,
Używam NAS-a już kilka lat, głównie jako bibliotekę multimediów, ale również jako odtwarzacz multimedialny. Mam uruchomiony Linux Station, na którym z powodzeniem pracuje KODI. Sprzęt służył mi również do oglądania Netflixa... jeszcze kilka dni temu. Jednak od 15.05 Netflix wymusza używanie HTML5 w przeglądarkach. Do tej pory miałem zainstalowaną starszą wersję Google Chrome, na którym Netflix działał. Po wymuszeniu użycia nowszej wersji przeglądarki... nie da się oglądać Netflixa. Rwie, szarpie, brak płynności. Obciążenie procesora blisko 100%. Próbowałem też oglądać w Chrome w HD Station i jest lepiej, ale do płynnego działania trochę brakuje (i to przy rozdzielczości 720x1280). Zdaję sobie sprawę, że ten procesor nie jest demonem prędkości. Tym bardziej, że chyba nie ma wspomagania sprzętowego do odtwarzania video, ale może się mylę i gdzieś są opcje konfiguracyjne umożliwiające przyśpieszenie renderowania video - i może to jest rozwiązanie problemu.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760
Model serwera: QNAP TS-251
 
Nowa wtyczka do netflixa 0.14 działą w kodi - wiem, bo oglądam. Jednak ja nie używam Linux Station tylko natywnie w HD Station 4 ( bo to Ubuntu 18 jest ). Ale wtyczką można przecież zainstalować niezależnie gdzie kodi działa.
Tu masz linka:
plugin.video.netflix_0.14.1_20190518
Jedyne, co mnie wkurza to nie wychodzi atmos, ale dolby plus tak.
 
Co do HD Station to mam wątpliwości. Z innych względów pasuje mi używać Linux Station i Ububtu. Poza tym, na HD Station na Chrome niby Netflix działa, ale nie jest to płynne działanie. Nie masz przycięć na tej wtyczce w KODI?
 
Co do HD Station to mam wątpliwości. Z innych względów pasuje mi używać Linux Station i Ububtu. Poza tym, na HD Station na Chrome niby Netflix działa, ale nie jest to płynne działanie. Nie masz przycięć na tej wtyczce w KODI?
Nie, do nowego HDS 4 jest dedykowana appka Netflixa - to jest aplikacja w kontenerze appimage ) min. dlatego jest nowe HDS 4, bo appimage działa na ubuntu 18, wiec na starym HDS 3 nie było by takich appek.
Ja i tak jestem przyzwyczajony do kodi.
Jeżeli masz dostęp do plików z myHD.qpkg od Father_Mande to zawsze możesz mieć natywnego ubuntu 18 ( u mnie też on działa - tam instalujesz apki poprzez apt ). Linux station nie jest mi potrzebne :)
 
Jeżeli masz dostęp do plików z myHD.qpkg od Father_Mande to zawsze możesz mieć natywnego ubuntu 18 ( u mnie też on działa - tam instalujesz apki poprzez apt ). Linux station nie jest mi potrzebne :)

A... nie bardzo jestem zorientowany w temacie o którym piszesz - to nowość dla mnie :) Możesz coś przybliżyć? Pokierować linkiem, to doczytam i się dokształcę, bo może to faktycznie jest rozwiązanie.
 
Jeżeli masz dostęp do plików z myHD.qpkg od Father_Mande to zawsze możesz mieć natywnego ubuntu 18 ( u mnie też on działa - tam instalujesz apki poprzez apt ). Linux station nie jest mi potrzebne :)

A... nie bardzo jestem zorientowany w temacie o którym piszesz - to nowość dla mnie :) Możesz coś przybliżyć? Pokierować linkiem, to doczytam i się dokształcę, bo może to faktycznie jest rozwiązanie.

nie wiem, czy ta paczka jest gdzieś jeszcze dostępna. Jak ją zainstalujesz to masz taki natywny drugi system. W skrócie autor tej paczki pokłócił się z kimś z qnapa kiedy qnap wypuścił HDS4 któy jest oparty o tę są zasadę ( dlatego ja aktualizauję kodi w HDS 4 poprzez apt, a nie instalujac paczki qpkg:)).
Różnica jest taka, że myHD nie ma menazera okien - apki klikasz przez desktop z HDS-a, natomiast pod spodem jest zwykły ubuntu 18:
róznice między myHD a HDS 4 zobaczysz na screenach - są minimalne.
 

Załączniki

  • myHD.png
    myHD.png
    12,1 KB · Wyświetleń: 55
  • HDStation 4.png
    HDStation 4.png
    14,3 KB · Wyświetleń: 58
Dzięki za info, spróbuję potestować, zobaczę co z z tego wyjdzie :)
No i potknąłem się o prozaiczną rzecz. Dla mojego modelu, TS-251, nie ma jeszcze QTS 4.4 i tym samym nie mogę zainstalować HDS4. Co prawda znalazłem info, że da się to zrobić, pobierając wprost z download center HDS4 i instalując ręcznie... Może spróbuję.
OK, jestem krok (kroczek) dalej, ale jeszcze nie tam gdzie chciałem. Z repozytorium zainstalowałem aplikację Netflix na HDS. Działa bardzo płynnie. Nie da się jednak wymusić rozdzielczości wyższej niż 1280x720. No i dalej nie mam Linuxa, którego chciałem. Pozostaje mi więc chyba czekać na QTS 4.4