Pomoc Linux Station zamiast Virtual Station?

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Hej, znów rodzi się myśl w mojej głowie. Mianowicie pomyślałem żeby zamienić HDStation na Linux Station. No i teraz rodzi się wiele pytań:
1. czy po każdej aktualizacji HDStation stracę wszystkie ustawienia z Linux Station?
W poniższym linku tak było.
Udzielamy pomocy - HD Station vs Ubuntu Station
2. Czy istnieje możliwość aby po odpaleniu LS odpalało się automatycznie Kodi?
3. Czy Kore (pilot na telefon) będzie działał?
4. Czy Linux Station zachowuje się jak normalny system operacyjny? (trochę ciężkie pytanie).
5. Jeśli Linux Station to która wersja Ubuntu będzie lżejsza?
6. Czy w Linux Station widać pliki z NAS (multimedia)?

Teraz czemu chce to zrobić. Ponieważ HDStation i tak działa mi zawsze to pomyślałem że zamienię je na LinuxStation i oprócz Kodi dodam funkcjonalność wykonywania kopi bezpieczeństwa zdjęć do "Zdjęcia Google", tak by nie marnowały miejsca na dysku google.

A może po prostu powiecie mi żebym puknął się w czoło i postawił Kontener lub Virtualkę (poznał bym coś nowego).
Udało mi się odpalić LS. Ustawiłem wszystko przez pulpit zdalny ale go wyłączyłem z kwestii bezpieczeństwa. Teraz opaliłem jeszcze raz NAS i Linux jest na etapie logowania. Niestety nie mogę już włączyć połączenia zdalnego bo opcja jest "wyszażona":
upload_2017-11-23_18-17-25.png


Czy wiecie co muszę zrobić aby to odpalić?
 
Udało ci się rozwiązać ten problem? Ja również wyłączyłem wczoraj pulpit zdalny i teraz nie mam możliwości włączenia go ponownie. Linux station jest zalogowany do pulpitu i na TV mam normalny dostęp do niego. Mam nadzieję że da się to jakoś naprawić, bo w przeciwnym razie zostaje jedynie odpalenie serwera VNC bezpośrednio w linux station.
 
Sam odpowiem na swoje pytania.

1. czy po każdej aktualizacji HDStation stracę wszystkie ustawienia z Linux Station?
W poniższym linku tak było.
Udzielamy pomocy - HD Station vs Ubuntu Station

Czekam na aktualizacje.

2. Czy istnieje możliwość aby po odpaleniu LS odpalało się automatycznie Kodi?

Zostawiłem Kodi po prostu włączone.

3. Czy Kore (pilot na telefon) będzie działał?

Działa z jedną wadą. Na HDStation gdy uruchamiało się w menu miejsce gdzie trzeba cos w pisać na tel od razu wyskakiwała klawiatura, teraz musze wywołać ją ręcznie.

4. Czy Linux Station zachowuje się jak normalny system operacyjny? (trochę ciężkie pytanie).

TAK!

5. Jeśli Linux Station to która wersja Ubuntu będzie lżejsza?

Wybrałem 16 chociaż wiem ze Qnap woli 14.

6. Czy w Linux Station widać pliki z NAS (multimedia)?

Widać, dzięki skrótowi umieszczonemu na pulpicie.

Swoja drogą dodam ze na Q jest najnowszy Kodi?!


Udało ci się rozwiązać ten problem? Ja również wyłączyłem wczoraj pulpit zdalny i teraz nie mam możliwości włączenia go ponownie. Linux station jest zalogowany do pulpitu i na TV mam normalny dostęp do niego. Mam nadzieję że da się to jakoś naprawić, bo w przeciwnym razie zostaje jedynie odpalenie serwera VNC bezpośrednio w linux station.


Tak. Ponowna instalacja.


Teraz ja się spytam o ile ktoś odpowie. Czy mądre jest zostawić możliwość wejścia przez zdalny pulpit? jeśli ktoś zna moją domenę mógłby spróbować zalogować się na Ubuntu?!