Lista kompatybilnych kamer w przystępnej cenie.

ShOcK

Entry Technician
Q Associate
19 Luty 2013
64
15
8
39
QNAP
TS-x59 Pro
Ethernet
1 GbE
Prosiłbym o wypowiadanie się osób co używają NAS do monitoringu i jakich kamer używają w przystępnej cenie.
 
aimg2.demotywatoryfb.pl_uploads_1262467405_by_askuu15_500.jpg


Taniej juz nic nie znajdziesz :)
Nie wiem jak z kompatybilnośćią
 
  • Haha
Reakcje: QNAP i ShOcK
zastanawiam się nad monitoringiem mieszkania, żeby zobaczyć co np. pieski robią :) itp.
fajnie by bylo dostać informacje o tym fakcie na maila wraz z fotografią co sie dzieje, lub powiadomienie sms
Przylaczam sie do pytania o sprawdzone kamery w dobrej cenie powyzej 1Mpx
 
Gdzieś na którymś z serwisów nie wiem czy nie na wp.pl widzialem
opcję powiadom adresata o emailu sms-em, więc nie wiem czy takiej uslugi nie mozna by wykupic aby w przypadku otrzymania emaila od określonego nadawcy na skrzynke serwis wysylal sms-a na podany numer.
pozdrawiam
 
Ja używam sieci Plus GSM, która jako jedyna oferuje wysłanie sms'a za pomocą wiadomości e-mail: 48numer@text.plusgsm.pl
Ale do innych rzeczy używam napisanego w perlu skrypty wysyłającego wiadomość za pośrednictwem ich bramki - nawet w serwerach NAS podmienilem sendmail na własny.
Ale nie w tym rzecz. Jak Ty to widzisz? Opisz mi zasadę działanie tego sms'a i kamery.
 
Czyli de facto poszukujesz każdej kamery z detekcją ruchu i powiadomieniami email. Nie powinno być trudno taka znaleźć.

A co do skryptu, bardzo bym chciał ale jest integralna częścią mojego oprogramowania. Wiem, ze @Qwerty2000 jeśli się nie mylę pisał poprawki do istniejącego już skrypt: http://sms.jfiok.org/
 
Ostatnio edytowane:
Albo po prostu nikt nie używa takich cudów.

Osobiście montowałem właśnie Edimaxa, jestem z niego bardzo niezadowolony, wiecznie jakieś przeboje.
Jak chcesz monitoring, to musi być rejestrator DVR/NVR, kamery itp itd. Troszkę monitoringów postawiłem od A do Z razem z kolegą w pracy więc wiem o czym mówię.
 
Lista kompatybilnych kamer znajduje się na stronach QNAPa, jakby co, mogę podesłać na PW (jeszcze nie dołączałem plików, to mój trzeci post...).
Jest to też obszar moich zainteresowań, na razie testowo podpiąłem tylko kamerę po USB, ale o efektach szkoda strzępić języka. Permanentny brak czasu.
Dość ciekawe i relatywnie tanie kamerki IP ma D-LINK, seria DCS-93X, posiadają większość potrzebnych Ci funkcji (nawet audio, możesz posłuchać jak psy szczekają :)) - link tutaj.

Używaliśmy ich u nas w pracy do innych zastosowań i sprawdzały się całkiem nieźle.