Pomoc Login fail SSH

spietrza

Download Station
Q's Professional
20 Marzec 2013
428
83
118
48
Poznań
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Od pewnego czasu cały czas bot usilnie starają się zalogować do mnie.

Najgorsze, że wszystkie porty standardowe nie działają na zewnątrz. Np do Panelu mam inny port 9999 > 5000 i tak dalej.
22 czy 8080 jest wyłączone kompletnie na świat zewnętrzny ale i tak serwer odnotowuje próbę zalogowania.

Rozumiem, że bot przeszedł przez router i próbuje się zalogować do serwera. Ale jak zobaczyć dokładnie na którym porcie wchodzą aby zlikwidować lub zmienić port używany?



ai63.tinypic.com_elpqc.png
 
@pigers mam ustawione automatyczne banowanie po 3 próbach i tych adresów przybywa codziennie.
Spróbuje zmienić porty na wyższe jak sugeruje @unr3al2

Lubię ciszę a nie mieć zawalony log tym że próby logowania się nie udały. Dziwne że SSH piszę jak 22 jak zblokowany i nie ma żadnego przekierowania na nim także.
 
Port na którym QNAP ma ssh jest ustawiany w usługach sieciowych. Łatwo sprawdzić jaki jest i tak samo łatwo go zmienić. Jeśli jesteś pewien, że nie masz go wystawionego na zewnątrz to proponuje przede wszystkim zerknąć na router. Po pierwsze powinieneś tam zobczyć jak zestawiane są połączenia. Po drugie niezależnie od wszystkiego nie powinno mieć miejsca jakieś dzikie zestawienia połączeń na routerze niezależnie od tego jakiego portu dotyczy. Może soft routera ma jakieś bugi i wypadało by o aktualizacji pomyśleć.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Mogą Cię zainteresować