Logowanie do QNAP TS-209 i widzenie/niewidzenie udziałów.

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika Johno, 21 Wrzesień 2009.

Ładowanie...
  1. Johno

Johno Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:09
    Oceny:
    +0 / 1 / -0
    Followers:
    0
    Witam!
    Mój problem jest raczej problemem Windows niż Samba/QNAP, ale skoro nie mogę znaleźć odpowiedzi/instrukcji przedstawię swoje problemy tutaj. Do rzeczy!

Mam QNAPa TS-209 z parą dysków 300GB chodzących w mirrioringu, z najnowszym firmware. Klientami QNAPa jest 6 stacji graficznych opartych na XP Prof. Problem w tym,że stacje te były wcześniej instalowane niż zakupiłem QNAPa i gro z nich ma zainstalowane oprogramowanie na domyślnym użytkowniku administrator! Jak się nie trudno domyśleć nijak się to ma do użytkowników, których założyłem na QNAPie. Z tego co się naczytałem o Sambie powinno być tak,że nazwa użytkownika z QNAPa powina być tożsama z nazwą użytkownikalogującego się przy starcie XP.

Pytanie 1: czy jest jakiś sposób by nie reinstalować XP, a móc zmienić użytkownika logowania?

Pytanie 2: o co chodzi z tym użytkownikiem Guest. W praktyce powinno się powyłączać możliwość logowania jako Guest, logować się z loginem startowym XP. Dla mnie to jedna wielka zagadka, bo niedość, że użytkownicy już mają wyłaczonych Guestów to i tak się logują jako Guest. Dostęp do zasobów to jakiś chaos. Ustawiam,że zasób dla danego użytkownika ma być RO, a on jest RW.
    Czy istnieje jakaś obrazkowa instrukcja traktująca od podstaw ten temat?

Pozdrawiam!
    Johno

2. ienek

ienek Passing Basics Beginner

Local Time:
    02:09
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    yyy... a nie mógłbyś najprościej zmapować udziały QNAPa na każdym komputerze na użytkowników których stworzyłeś (podczas mapowania możesz określić użytkownika z hasłem)? Albo zrobić użytkowników na XP i dodać ich do Administratorów? (ale chyba więcej kombinowania...) :p

Pytania 2 nawet nie rozumiem.. Z tym kontem Guest (pewnie chodzi Ci o użytkownika w Win XP) to chyba raczej nie mogą się logować na niego jeśli jest wyłączony.. Wytłumacz to dogłębniej ;)

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.