Logowanie do QNAP TS-209 i widzenie/niewidzenie udziałów.

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika Johno, 21 Wrzesień 2009.

Ładowanie...
 1. Johno
  Offline

  Johno Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  21 Wrzesień 2009
  Wiadomości:
  4
  Local Time:
  14:01
  Oceny:
  +0 / 1 / -0
  Followers:
  0
  Witam!
  Mój problem jest raczej problemem Windows niż Samba/QNAP, ale skoro nie mogę znaleźć odpowiedzi/instrukcji przedstawię swoje problemy tutaj. Do rzeczy!

  Mam QNAPa TS-209 z parą dysków 300GB chodzących w mirrioringu, z najnowszym firmware. Klientami QNAPa jest 6 stacji graficznych opartych na XP Prof. Problem w tym,że stacje te były wcześniej instalowane niż zakupiłem QNAPa i gro z nich ma zainstalowane oprogramowanie na domyślnym użytkowniku administrator! Jak się nie trudno domyśleć nijak się to ma do użytkowników, których założyłem na QNAPie. Z tego co się naczytałem o Sambie powinno być tak,że nazwa użytkownika z QNAPa powina być tożsama z nazwą użytkownikalogującego się przy starcie XP.

  Pytanie 1: czy jest jakiś sposób by nie reinstalować XP, a móc zmienić użytkownika logowania?

  Pytanie 2: o co chodzi z tym użytkownikiem Guest. W praktyce powinno się powyłączać możliwość logowania jako Guest, logować się z loginem startowym XP. Dla mnie to jedna wielka zagadka, bo niedość, że użytkownicy już mają wyłaczonych Guestów to i tak się logują jako Guest. Dostęp do zasobów to jakiś chaos. Ustawiam,że zasób dla danego użytkownika ma być RO, a on jest RW.
  Czy istnieje jakaś obrazkowa instrukcja traktująca od podstaw ten temat?

  Pozdrawiam!
  Johno
   
 2. ienek
  Offline

  ienek Passing Basics Beginner

  Dołączył:
  20 Grudzień 2008
  Wiadomości:
  38
  Local Time:
  13:01
  Oceny:
  +2 / 0 / -0
  Followers:
  0
  yyy... a nie mógłbyś najprościej zmapować udziały QNAPa na każdym komputerze na użytkowników których stworzyłeś (podczas mapowania możesz określić użytkownika z hasłem)? Albo zrobić użytkowników na XP i dodać ich do Administratorów? (ale chyba więcej kombinowania...) :p

  Pytania 2 nawet nie rozumiem.. Z tym kontem Guest (pewnie chodzi Ci o użytkownika w Win XP) to chyba raczej nie mogą się logować na niego jeśli jest wyłączony.. Wytłumacz to dogłębniej ;)
   

Poleć tę stronę