Logowanie do QNAP TS-209 i widzenie/niewidzenie udziałów.

Johno

Nowy użytkownik
Noobie
21 Wrzesień 2009
4
0
1
Witam!
Mój problem jest raczej problemem Windows niż Samba/QNAP, ale skoro nie mogę znaleźć odpowiedzi/instrukcji przedstawię swoje problemy tutaj. Do rzeczy!

Mam QNAPa TS-209 z parą dysków 300GB chodzących w mirrioringu, z najnowszym firmware. Klientami QNAPa jest 6 stacji graficznych opartych na XP Prof. Problem w tym,że stacje te były wcześniej instalowane niż zakupiłem QNAPa i gro z nich ma zainstalowane oprogramowanie na domyślnym użytkowniku administrator! Jak się nie trudno domyśleć nijak się to ma do użytkowników, których założyłem na QNAPie. Z tego co się naczytałem o Sambie powinno być tak,że nazwa użytkownika z QNAPa powina być tożsama z nazwą użytkownikalogującego się przy starcie XP.

Pytanie 1: czy jest jakiś sposób by nie reinstalować XP, a móc zmienić użytkownika logowania?

Pytanie 2: o co chodzi z tym użytkownikiem Guest. W praktyce powinno się powyłączać możliwość logowania jako Guest, logować się z loginem startowym XP. Dla mnie to jedna wielka zagadka, bo niedość, że użytkownicy już mają wyłaczonych Guestów to i tak się logują jako Guest. Dostęp do zasobów to jakiś chaos. Ustawiam,że zasób dla danego użytkownika ma być RO, a on jest RW.
Czy istnieje jakaś obrazkowa instrukcja traktująca od podstaw ten temat?

Pozdrawiam!
Johno
 
yyy... a nie mógłbyś najprościej zmapować udziały QNAPa na każdym komputerze na użytkowników których stworzyłeś (podczas mapowania możesz określić użytkownika z hasłem)? Albo zrobić użytkowników na XP i dodać ich do Administratorów? (ale chyba więcej kombinowania...) :p

Pytania 2 nawet nie rozumiem.. Z tym kontem Guest (pewnie chodzi Ci o użytkownika w Win XP) to chyba raczej nie mogą się logować na niego jeśli jest wyłączony.. Wytłumacz to dogłębniej ;)