Pomoc Logowanie do udziałów sieciowych i wylogowanie z nich bez restartu komputera

slimjim2

Nowy użytkownik
Noobie
4 Maj 2020
6
1
3
44
QNAP
TS-x28
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry wszystkim.

Zakupiłem ostatnio do domu TS-328 + 3x WD40EFRX, do przechowywania głównie kopi dokumentów, zdjęć i filmów z telefonów.
Jako, że nie jestem jakimś specjalistą mam kilka problemów, w tym temacie opiszę jeden z nich.

Bez problemu mógłbym zmapować udział na dysk na komputerze na stałe, ale zależy mi na czymś ciut innym. Mam małe dzieci i chciałbym, żeby one mogły wejść na zasób i oglądać zdjęcia, filmy, bajki itp, ale by ich nie mogły usunąć. Zrobiłem dla nich specjalne konto na qnap z prawami tylko do odczytu. Dla mnie zrobiłem kolejne z dostępem R/W.

Chcę osiągnąć coś takiego:
Pod Windows 10
- wchodzę na zasób, loguję się na swoje konto wrzucam zdjęcia itp
- wylogowuję się z dostępu do zasobu sieciowego ? (bez gaszenia komputera)
- dzieci wchodzą na zasób podając swoje hasło (w ten sam folder udostępniony na nas, ale tylko z prawami odczytu)

Czy da się to jakoś łatwo rozwiązać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 1270, 2020-04-10
Model serwera: QNAP TS-328
 
Dzięki za szybkie odpowiedzi
Zrób im osobne konto w Windowsie.
To wtedy będę mógł np autologowanie do konkretnego zasobu sieciowego / mapowanie zrobić dla każdego użytkownika Windows osobno? (coś jako domena, ale bez domeny? )

Czy chodzi o to, że w dokumentach każdego użytkownika będę mógł zrobić pliki np .cmd z odpowiednio skonstruowanym poleceniem net use które będzie logować do konkretnego zasobu na konkretnego użytkownika nas?