Logowanie z kilku komputerów na jedno konto

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika midzi, 21 Październik 2009.

Ładowanie...
 1. midzi
  Offline

  midzi Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  12 Październik 2009
  Wiadomości:
  7
  Local Time:
  03:10
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  Witajcie,

  mam ja sobie użytkownika, do którego udziału wrzuciłem pliki potrzebne mi do pracy. Tak się składa, że zajmuję się naprawianiem tego, co ludzie popsuli, więc chciałbym mieć dostęp do tego katalogu z wielu maszyn a przy tym nie chciałbym pozostawiać tego katalogu jako publiczny. Niestety, po zalogowaniu się z 1 maszyny, gdy próbuję zalogować się z drugiej mam komunikat następującej treści:
  "\\nazwa_serwera\katalog nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Wielokrotne połączenia z serwerem lub udostępnionym zasobem przez tego samego użytkownika przy użyciu więcej niż jednej nazwy użytkownika są niedozwolone. Rozłącz wszystkie poprzednie połączenia z serwerem lub udostępnionym zasobem i spróbuj ponownie."
  Co z tym fantem zrobić? Dodam, że sytuacja występuje przy każdym użytkowniku chronionym hasłem, naytomiast nie ma tego problemu z folderami publicznymi.
   
 2. Silas Mariusz
  Offline

  Silas Mariusz SysOp Administrator

  Dołączył:
  5 Kwiecień 2008
  Wiadomości:
  6 442
  Miejscowość:
  Nowy Sącz
  Local Time:
  03:10
  Oceny:
  +1 450 / 30 / -6
  Followers:
  24
  QNAP:
  TVS-x71
  Ethernet:
  1 GbE
  TVS-x71 1 GbE
  A nie pomyslales prosciej... dla kazdej maszyny zrobic osobny udzial sieciowy, a ty jako administrator masz dostep do wszystkich?
   
 3. ryba1986
  Offline

  ryba1986 Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  9 Listopad 2010
  Wiadomości:
  11
  Local Time:
  02:10
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  ten komunikat oznacza ze próbujesz się połączyć z tym samym udzielam sieciowym za pomocą więcej niż jednej nazwy użytkownika na tej samej maszynie, musisz najpierw odłączyć dysk sieciowy z którego korzysta użytkownik zęby moc się zalogować na swoja nazwę użytkownika. Nie jest to problem po stronie serwera.
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Odrzuć powiadomienie.