Pomoc Luci i dostęp OpenVPN

Gravis

Entry Technician
Q Associate
4 Listopad 2021
65
1
13
8
44
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Hej,
Mam postawiony OpenVPN na routerze. Adresacja klienta standardowo 10.8.x.x
Po włączeniu QuFirewall Basic z blokadą na kraj oraz lokalnie dodałem regułę
Virtual Switch 4 IPv4 Any Any 10.8.0.0/32 Allow
bliźniaczą do tej która tam już jest:
Virtual Switch 4 IPv4 Any Any 192.168.1.0/24 Allow

I tak lokalnie mam dostęp do Qnapa bez problemu, ale jak zmienię sieć i próbuję z włączonym VPN i QuFirewallem się dostać to dostępu brak. Dopiero wyłączenie QuFirwalla powoduje, że po VPN mogę do Qnapa się dostać.

Czy coś jeszcze oprócz dodanej wyżej reguły powinienem dodać, żeby uzyskać dostęp po VPN?

Do dockerów dostęp bez problemu jest.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1800
Model serwera: QNAP TS-453D
 
Może wrzuć screena.
A swoją drogą ja na routerze mam L2TP 10.0.99.1 sieć i u mnie wygląda tak
auploads.tapatalk_cdn.com_20211118_c0e5181feb6009a1522cc00865f0cbbe.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki Damian. Nie przeczytałem, że kolejność ma znaczenie. Faktycznie teraz działa! Błędy nowicjusza..

Teraz jeszcze pytanie jak dostac sie do zasobów samby po VPN?
 
Chcesz dostać się do danych z QNAPa? No to w eksploratorze windows wpisujesz adres QNAPa z sieci VPN czyli 10.8.0.1. A jeśli chcesz dostać się do niego po adresie który używasz w sieci LAN, albo do innych zasobów z tej sieci, to w pliku konfiguracyjnym OpenVPN który ładujesz po stronie klienta, przed certyfikatami musisz dopisać takie dwie linijki:
route-nopull
route 192.168.1.0 255.255.255.0
 
Jak powinienem ustawić zaporę oraz router, żeby udostępnić na zewnątrz Plex'a?
Dodałem port 32400 w routerze w firewallu na adres NAS.
Natomiast nie do końca wiem, jak ustawić firewalla w NAS?
 
U mnie to tak wygląda:
1640253018293.png


Najpierw podajesz co ma puszczać. Najrozsądniej puszczasz Poland, resztę blokujesz. Przy takich ustawieniach znajoma z Kanady mogła oglądać ode mnie filmy z Plexa. Trochę dla mnie to dziwne, ale pewnie ruch jest przez serwery plexa.
 
Właśnie nie wiem, ale coś mam nie tak. Mimo przekierowania portów na routerze jak włączę zdalny dostęp w panelu plex mam chwilę "zielono" i dostęp jest, a po chwili zmienia się na: "Niedostępne spoza Twojej sieci
Twój serwer jest zalogowany do Plex, ale nieosiągalny spoza sieci. Dowiedz się więcej"
Zastanawia mnie czy to nie coś z certyfikatami?
 
Też tak mam. Nawet teraz się zalogowałem zdalnie (z poza sieci lokalnej). Miałem normalny status, chwilę później zrobił się czerwony tak jak u ciebie. Mogę się zalogować zdalnie, działa normalnie mimo statusu na czerwono. Sprawdź na komórce z włączonymi danymi komórkowymi czy działa normalnie, mimo złego statusu.
 
Zalogować się jestem w stanie. Niby widzę bibliotekę, ale nic nie mogę odtworzyć kręci się kółko i kręci i inic.. :/ zastanawiam się czy to teraz wina jakichś ustawień czy o co chodzi.. Podłączony jestem do LTE..
 
Zaraz udostepnie neta na laptopa i sproboje w ten sposób odpalic film zdalnie
Połączono posty:

Ok zdaje się, że wszystko działa jak powinno. Znalazłem też na forum plexa parę wskazówek jak odpalić video przez Plex app w moim telefonie :)

BTW. jakie polecacie ustawienia, żeby odtwarzać zdalnie w zależności od połączenia - konwertuj automatycznie?
 
  • Lubię to
Reakcje: Damian

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Niedostępne spoza Twojej sieci