Pomoc Lustrzany wolumin, ISCSi, 'dysk nieczytelny'

_Toem

Entry Technician
Q Associate
7 Grudzień 2010
91
10
8
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam grono
Niedawno stanąłem przed problemem nieczytelności danych na dysku. Jeden z Qnap-ów stwierdził że lustrzany wolumin / na szczęście 2 dysków a może właśinie źle/ należy synchronizować- idzie to mu jak ślimak i końca nie widac. Na tym wolumie utworzony był zasób iscsi który automatycznie montowany jest w innej /nie qnapowej/ maszynie. A teraz problem - dane dyskowe są nieczytelne :( - oczywiście dotyczy to pod montowanego zasobu iscsi.
Czego to może być przyczyna- bo jak na razie skutki znam. W jaki sposób dobrać się do danych zawartych na woluminie iscsi ? Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Czy po zsynchronizowaniu / na razie nie grzebię/ jest szansa że problem ustanie ? Są jakieś narzędzia które pozwolą w przypadku problemu wyciągnąć dane użytkowe z zasobu iscsi ?
 
Jeden z Qnap-ów stwierdził że lustrzany wolumin / na szczęście 2 dysków a może właśinie źle/ należy synchronizować- idzie to mu jak ślimak i końca nie widac

uszkodzony jeden dysk - sprawdzić naprawić


Na tym wolumie utworzony był zasób iscsi który automatycznie montowany jest w innej /nie qnapowej/ maszynie. A teraz problem - dane dyskowe są nieczytelne

Restore from backup.

W jaki sposób dobrać się do danych zawartych na woluminie iscsi
Zamapować gdzieś inicjatorem iscsi , przekopiować treść, jeśli tylko isci jest OK.


Czy po zsynchronizowaniu / na razie nie grzebię/ jest szansa że problem ustanie ?

Wróżenie z fusów, to nie na tym forum. Jeśli to było lustro to dane powinny być ok po synchronizacji.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Witam po przerwie ;).
Czytając od tyłu. Nie nie robiłem aktualizacji dalej jestem na 4.0.7
Trochę trwało i dyski się dogadały - i niestety trzeba było skorzystać z backup-a - i nadpisać cały obraz dysku ISCSI.
Mimo trwających testów na 'zepsutym' oryginale - nie udało mi się poprawnie odczytać zawartości.
Szybkie podsumowanie - mimo zastosowanie lustra a na nim posadzonego zasobu iscsi - można utracić zawartość :(
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. isci