Mała firma, jaki Qnap?

storczyk.nl

Nowy użytkownik
Noobie
13 Wrzesień 2015
5
3
3
44
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam Koledzy,
Prowadzę mała firmę, w ktorej mam portal i kilka stron www. Chciałbym postawić własny serwer który:

- bedzie bardzo szybki
- przyszłościowo, obsłuży do 50 rożnych stron
- bedzie miał dużą pojemność

Czy moge kupic używany?
Jaki kupic najlepiej?

Z góry dziekuje za porady.
Pozdrawiam
Artur
 
Musze rowniez nadmienić ze bardzo ważną rzeczą jest aby strony utrzymywały sie w przeglądarkach i mogły dac sie cały czas pozycjonować z sukcesem.
 
Coś z seri TVS-x71 z dużą ilością RAM i szybkim procesorem (16 GB i i7) albo TVS-ECx80 z Xeonem
Ale jeżeli ma to być szybkie i niezawodne to najlepiej hosting lub kolokowany serwer.
Eliminujesz w ten sposób chociażby problem awarii zasilania czy też łącza (chyba, że masz co najmniej dwa łącza, ASa i BGP) :)
 
Tak - pierwsza cyfra modelu oznacza ilość zatok na dyski.
 
Czyli osobno musze miec serwer(tvs-x71) + osobne zasilanie awaryjne?

Czy jakiś hosting z wbudowanym zasilaniem?
 
Hosting = firma zewnętrzna (home.pl, ovh.pl)...
 
Nie no Panowie - bez jaj.
Hosting 50 stron (nie wiemy jakich) - jednostronicowe HTML ? Czy rozbudowane z bazami ?

Nie bawcie się w takie rzeczy na dyskach sieciowych. Jeśli ma to być na poważnie a nie dla zabawy to kupuj dedykowany i zrób to jak należy. NASa wykorzystasz jako backup/storage.
 
Tak, ma byc na poważnie, Mariusz wyjaśniłeś mi sprawę, bo myslalem ze da sie to zrobic na sieciowym, ale widze ze nie, jeżeli do beckapu to fakt, racja.

W chwili obecnej korzystam z firmy zewnętrznej, choć miałem nadzieje ze bede mogl u siebie w domu postawić własny serwer do obsługi moich stron.


Co do home pl, racja dobry hosting , pracowałem z mimi dwa lata. Ale podejście do klienta zirytowało mnie.

Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam ;)
Uważam temat za wyjaśniony :)