Przy piwie Maksymalna teoretyczna pojemność dysku twardego

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Jako że temat Rozwiązany - Maksymalna teoretyczna pojemność HDD do TVS-871 jest starszy niż 90 dni, zakładam nowy, zgodnie z zaleceniem administratora serwisu.
Odpowiedź jest na stronie qnap: Uzyskaj najlepsze doświadczenie Turbo NAS

upload_2016-5-18_15-6-48.png
 
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, dyski od 14TB w górę zadziałają, ale na sztywno, bez możliwości modyfikowania macierzy. Co się wsadzi to będzie do zgonu, ale wymiana dysków padniętych powinna działać.
 
Nie rozumiem o czym ty piszesz. Wyciągnąłeś jakaś poradę ze starych QTS i pytasz. I teraz nie wiem czy pytasz o historie czy o aktualny stan. Online RAID obsługuje obecnie do 308TB


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Cały czas chodzi mi o to samo: Pojemność maksymalna pojedynczego dysku twardego. Tu piszą o 16TB. Jeśli ktoś ma dużo kieszeni, to pewnie osiągnie te 308TB. Jeśli ja mam 8 kieszeni, to raczej niekoniecznie, ewentualnie bez możliwości rozszerzania. Dobrze to zrozumiałem?
 
Możliwe że w przyszłym wydaniu QTS będzie można użyć większych dysków, tak jak zrobili to w 3.4.0. Teraz i tak nie muszę się tym przejmować, bo miejsca mam dość na dyskach 3TB. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.