Pomoc Mapowanie dysku poza siecią lokalną

sskoczek

Nowy użytkownik
Noobie
4 Wrzesień 2019
3
1
3
37
QNAP
TS-409U
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich. Jestem bardzo raczkującym, nie mniej jednak z pomocą forum udało mi się prawie wszystko skonfigurować i uruchomić. Prawie, ponieważ pozostała ostatnia kwestia, a mianowicie zmapowanie dysku sieciowego. O ile będąc w sieci lokalnej wszystko udało się bez problemu, o tyle będąc poza NATem nie mogę sobie poradzić. Nie mam stałego IP w sieci, gdzie ulokowany jest QNAP. QNAP ulokowany jest w szkole gdzie internet dochodzi do niego przechodząc przez niezliczoną liczbę routerów i switchy. Gdybym musiał przekierowywać wszystkie porty na każdym urządzeniu sieciowym to wątpię czy udałoby mi się odgadnąć gdzie każde z tych urządzeń jest pochowane (taki bałagan).

Czy jest możliwość aby bez stałego IP osiągnąć mój cel czyli zmapować dysk sieciowy poza siecią lokalną?
Jakie są na to metody?

Z góry wielkie dzięki za każdą wskazówkę.
Miłego dnia - Szymon

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1064
Model serwera: QNAP TS-351
 
tutaj nie chodzi o dostawcę VPN-a tylko zrobienie tunelu Klient-Serwer, którego tworzysz na Qnapie, najlepiej sprawuje się OpenVPN
upload_2019-10-9_19-23-7.png

:s doczytałem, ze nie masz publicznego IP i tutaj zaczynają się schody :'(pozostaje Ci myqnapcloud.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/mapowanie-dysku-poza-sieci%C4%85-lokaln%C4%85.26159/
  2. mapowanie dysku po vpn