Pomoc Mapowanie dysku z możliwością logowania

dawic1994

Nowy użytkownik
Noobie
15 Lipiec 2019
1
0
1
29
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Kupiłem do firmy NASa - Qnap TS-231P. Podłączony jest do routera po ethernecie, od dwóch dni próbuje rozwiązać pewną kwestię.
Utworzyłem użytkowników, nadałem im uprawnienia, utworzyłem też dwa foldery współdzielone, Prywatny i Publiczny.
W tym drugim nadałem uprawnienia dla gości jako Pełny dostęp, by można było wchodzić na niego bez logowania, drugiemu ustawiłem brak dostępu.
To co chce uzyskać, to zmapowany folder prywatny z możliwością logowania do niego, przez wyskakujące okienko, tak jak jest to podczas dodania lokalizacji sieciowej. Chodzi o to, że na każdym komputerze chciałbym umieścić ten sam plik *.bat z komendą net use i nie zawierać w niej loginu i hasła, żeby każdy mógł się zalogować swoimi danymi.
Ewentualne satysfakcjonujące mnie rozwiązanie, to sytuacja w której podpowiecie jak z poziomu cmd dołączyć lokalizację sieciową, zamiast mapowania dysku - trzeba po każdym uruchomieniu komputera, więc chcę to zautomatyzować.

Drugi problem to połączenie przez VPN, ale pewnie ten temat jest już gdzieś rozwiązany, więc przeszukam forum pod tym kątem.

Dołączam logi.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20170704
Model serwera: QNAP TS-231P
 

Załączniki

  • Q18BB16070.zip
    332,3 KB · Wyświetleń: 69
How-To - Mapowanie udziałów sieciowych w Windows Vista i nowszym
Punkt 3
Najlepsza metoda!
nie zawierać w niej loginu i hasła, żeby każdy mógł się zalogować swoimi danymi.
PS.
To moze odwrotnie.
Utwórz w QNAP uzytkowników o tych samych nazwach i hasłach co Windowsie i przypisz ich do odpowiednich udziałów sieciowych. Jeśli zalogują się do systemu z tym samym hasłem to tym samym uzyskają dostęp do swoich udziałów sieciowych.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. logowanie do dysku