Pomoc Mapowanie dysku z poziomu QTS

adamdon

Entry Technician
Q Associate
15 Listopad 2012
38
3
8
Gdynia
Ethernet
Witam załogę,
mam taką zagowzdkę. Zależy mi na zmapowaniu dysków z komputerów w sieci lokalnej ale z poziomu urządzenia Qnap.
Czyli krótko mówiąc, chcę mieć dostęp do komputerów i ich dysków od strony QTS.
Jak to zrobić? Próbowałem poprzez zwykle "Utwórz zdalne połączenie", ale to nie działa. Działa tylko w kontakcie z innym Qnapem. Być może robię coś nie tak, ale staram się robić wszystko dokładnie tak jak przy połączeniu do drugiego Qnapa.
Będę niezmiernie wdzięczny za podpowiedź i wyjaśnienie problemu.

Z szacunkiem dla znawców tematu
Adam
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.6
Model serwera: QNAP TS-239
 
Witam, widzę, że humor dopisuje. Ale to dobrze ;).
Nie pisałem ze do systemu XP. Sprawa dotyczy 3ch systemów 7/8/10 wszystkie 64bit.
Jak sądzę, nie jest to kwestia systemu operacyjnego na pc-tach a odpowiednich ustawień w QTS. We wszystkich systemach poradziłem sobie z mapowaniem i udostępnianiem plików/katalogów/dysków w sieci lan, a w QTS coś mi nie idzie.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
 
Troche stary firmware , w nowszej wersji poprawiono SMB Client - który jest odpowiedzialny za łączenie miedzy Q a PC.
Czemu o tym wspominam ? Bo całkiem niedawno - była fala cryptolockerów, która zmusiła M$ do zmiany wielu ustawień - przez co qnap nie może się podłączyć do dysków M$.

Niestety nie pomogę bardziej , bo mam oprogramowanie beta , gdzie montowanie dysków smb/ftp itp jest rozwiązane inaczej ;)

Ktoś pomoże koledze screenami ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. montowanie