Pomoc Materialy video 4K z QNAP TS-251+ do telewizora 4K

Antoni

Nowy użytkownik
Noobie
10 Luty 2016
12
0
1
49
QNAP
null
Ethernet
null
Witam serdecznie,
Jestem posiadaczem NAS - QNAP TS-251+, urządzenie to dotychczas za pomocą portu HDMI oddawało mi poprzez KODI zupełnie sprawnie materiały video w rozdzielczości Full HD. Wymieniam sobie aktualnie telewizor na lepszy i inteligentniejszy - na Sony KD55XD8505 - urządzenie to ma na pokładzie Androida i jak czytałem w recenzjach sporo może, (np może uruchomic na wlasnym systemie KODI) - a przede wszystklim jest w stanie odtwarzac materiały o rozdzielczości 4K. Pytanie jest jak i czy w ogóle jestem w stanie materiały w standardzie natywnym 4K znajdujace sie na NAS podawac do telewizora - po HDMI, po DLNA ...? Bieganie z pendrivem od NASa do TV tylko dlatego ze material bylby w 4K z oczywistych powodów uznam za ostatecznosc.:)
Z gory dziekuje za pomoc i sugestie.
Antoni



Model serwera
: QNAP TS-251+ (8G)
Aktualna wersja firmware
 
Ale skoro jest opcja Kodi w TV (a też temu chce kupić podobny model) to po sambie możesz udziały robić bez zabawy w dlna
Z tego co pamiętam to HDMI w ts-251 ma maksymalną rozdzielczość 3840 x 2160 @ 30Hz, jako alternatywna pozostaje wspomniana przez pigers DLNA bez konwersji lub podpięcie zasobów do systemu w TV.
A gdzie ty masz info o takiej rozdzielczości? poza tym mowa o modelu + a ten ma fullhd
 
Ale skoro jest opcja Kodi w TV (a też temu chce kupić podobny model) to po sambie możesz udziały robić bez zabawy w dlna

A gdzie ty masz info o takiej rozdzielczości? poza tym mowa o modelu + a ten ma fullhd

W specyfikacji dla TS-251 jest podana rozdzielczość a TS-251+ to bliźniak (dual core vs quad core). Dodatkowo specyfikacja HDMI 1.4, w który są wyposażone oba modele, jasno mówi o rozdzielczości maksymalnej (HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4 :: 4K Support)
 
Ale skoro jest opcja Kodi w TV (a też temu chce kupić podobny model) to po sambie możesz udziały robić bez zabawy w dlna

A gdzie ty masz info o takiej rozdzielczości? poza tym mowa o modelu + a ten ma fullhd

W specyfikacji dla TS-251 jest podana rozdzielczość a TS-251+ to bliźniak (dual core vs quad core). Dodatkowo specyfikacja HDMI 1.4, w który są wyposażone oba modele, jasno mówi o rozdzielczości maksymalnej (HDMI :: Manufacturer :: HDMI 1.4 :: 4K Support)
A nie jest to rozdzielczość obsługiwana przez port HDMI? Pytanie czy karta graficzna da rade, ja w specyfikacji TS-251 nie mogę nic takiego odszukać, poprosze linka