Przy piwie Menedżer plików przez sambę

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Witam
Wiem że explorer może śmiało łączyć się przez sambę, ale poszukuję programu, który robi dokładnie to samo, tylko zapamiętuje poświadczenia udziału sieciowego niezależnie od systemu, żeby system tego nie widział. Chodzi o uniknięcie cryptolockera i innych syfów.
 
Ja tego nie widze - ale jak ktoś coś znajdzie takiego to chętnie sie zdziwię :)
 
Zatem pozostaje tylko klient ftp, na przykład WinSCP.
Pytałem o to, bo kupiłem router jako serwer samby na kopię bezpieczeństwa (linksys WRT1200AC). Fabryczny soft nie udostępnia terminala, więc zainstalowałem na nim LEDE z Luci, na tym skonfigurowałem fstab z punktami montowania dysków, serwer samba, połączenie LTE. To oczywiście umożliwia dostęp do terminala przez FAQ SSH, więc po prostu z lokalizacji udostępnianej przez sambę przerzucę do lokalizacji dostępnej tylko dla root-a przez mc w terminalu.
Router dość mocny jest, ma procek dwurdzeniowy 1,3GHz. Podczas kopiowania przez sambę na system ext4 leci ok. 108MB/s przy trochę ponad 70% wykorzystaniu procka. Udało mi się dobrać sprzęt idealnie pod potrzeby i za bardzo nie przepłacić (na przykład przez kupno niepotrzebnie mocniejszego sprzętowo routera lub z lepszym softem, na przykład Asus).

upload_2017-2-12_22-8-0.png
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio