Metody instalacji firmware - różnice?

Rich

Nowy użytkownik
Noobie
25 Marzec 2011
5
0
1
Silesia
Czołem!

Pomóżcie proszę nowicjuszowi zweryfikować postawioną tezę:
Czy instalacja firmware poprzez:
1. Panel Administracyjny via www
2. Ręcznie via konsolę SSH
3. Ręczna pełna reinicjalizacja DOM po wystartowaniu NASa z pendriva USB (wg manuala z ang forum)
...dają taki sam efekt końcowy?

Zakupiłem lekko używanego TS-239 PRO II+ (używany 1 miesiąc, ale poprzedni właściciel zmienił na rackowego)
i chciałbym przeprowadzić możliwie najpełniejszą i najgłębszą reinicjację całego urządzenia do stanu fabrycznego.

Pozdrowienia
Rich
 
No właśnie chyba nie do końca...
Tzn mam na myśli to, że znalazłem info na forum ang, iż inny jest image FW "zwykłego" do robienia aktualizacji,
a inny jeśli chcesz zrobić full update - czyli zapisać na nowo zawartość modułu DOM.

Czy ktoś dysponuje lokalizacją, skąd można zassać full image DOM dla TS-239 PRO II+ ?

Pzdr
Richard
 
No dobrze, ale co Ci to daje. Jaka jest przewaga tak wgranego FW a nie poprzez webpanel? Co w ten sposob zyskujesz? Czy przeklada sie to na zwykla codzienna prace? Nie neguje oczywiscie prob pytanie tylko czy ma sens kombinowanie juz na poczatku ze sprzetem, ktory jak wynika z przedstawionego przez Ciebie opisu jest calkiem nowy.
 
Wybacz z-ka, nie napisałem najważniejszego w zasadzie:
NAS nie żyje - w ogóle się nie bootuje.
Po odpaleniu z pendriva USB zawartości DOM nie stwierdzono - nie ma Gruba, nie ma żadnych partycji, nie ma backupu.
Podejrzewam, że poprzedni właściciel usunął wszystko (po kiego diabła to nie wiem, skoro wszystkie dane, nawet tajne, są na HDD, a nie w DOMie), nie zamartwiając się co dalej.
Richard
 
Thx, ale tu nie ma do tego modelu. Wiem, że ludzie wgrywają z innych modeli i kombinują, ale ja tak nie chciałem.

Czego się już naumiałem w międzyczasie z QNAPami, a co może się komuś kiedyś przydać, więc info dla potomnych, a starzy wyjadacze niech wybaczą szkoleniowy ton:

Są dwa rodzaje firmwaru i ich aktualizacji:
1. FW "zwykły" - ten, który pobieramy z http://qnap.com/download.asp i wyklikujemy aktualizację via QNAP Finder.
2. FW "full" - to jest pełny obraz (image) zawartości modułu DOM. Rzadko potrzeba go używać i są to szczególne
sytuacje (np. moja, czyli całkowicie nieżywe oprogramowanie NASa, utracone partycje na DOMie, niemożność
zbootowania urządzenia itd). Wgrywa się go z konsoli po wystartowaniu NASa z pendriva USB.

Z supportu QNAPa dostałem full image DOM stricte do TS-239 PRO II+, więc się nim podzielę z potrzebującymi:
http://us1.qnap.com/Storage/tsd/fullimage/F_TS-239PROII+_20110111-1.1.1.zip
Po wgraniu do QNAPka należy jeszcze przeprowadzić standardową aktualizację, która zaktualizuje zmiany wprowadzone od dnia wydania tego pełnego obrazu.

Zdrówka życzę Wam i Waszym QNAPkom!
Rysiu