Pomoc Migawki a poprzednie wersje plików

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
W jaki sposób dać użytkownikowi możliwość korzystania z poprzednich wersji plików (opcja przy kliknięciu prawym klawiszem myszy na plik ->właściwości ->poprzednie wersje)?
Na QNAPie mam ustawione:
- we właściwościach folderu współdzielonego zaznaczone Włącz opcję Poprzednie wersje systemu Windows
- w pamięć masowa i migawki, w ustawieniach globalnych migawek zaznaczona opcja Włącz opcję Poprzednie wersje systemu Windows
- panel sterowania ->usługi sieci i plików ->Win/Mac/NFS... ->sieć Microsoft ->opcje zaawansowane -> zaznaczone opcje zezwalaj na łącza symboliczne...
Pomimo to, użytkownik z poziomu systemu Windows nie widzi poprzednich wersji pliku. Dodam, że jest to Windows 7, ale pomimo już braku wsparcia dla niego, to opcja ta powinna działać.

Czy muszę coś jeszcze w QNAPie zaznaczyć? A może to trzeba jakoś "aktywować" w Windowsie?
 
Pytanie:
Czy przez File Station działa Ci wersjonowanie?
1644475307762.png
 
Wszystko ustawione tak jak powinno być. Ale... problem już się rozwiązał.

Kilka dni byłem poza swoim domem, u rodziców, a więc w miejscu gdzie stoi jeden z moich QNAPów. Teraz właśnie wróciłem już do siebie, sprawdzam to samo na swoim QNAPie i wszystko działa, tzn. mogę z poziomu Windowsa przywrócić poprzednie wersje pliku. No to połączyłem się VPNem do QNAPa rodziców, sprawdzam i też wszystko działa. A więc problem jest nie w konfiguracji QNAPa (bo tu jest wszystko dobrze zrobione i działa) tylko coś musi być nie tak z komputerem mojej mamy, bo to własnie na jej komputerze chciałem przywrócić poprzednią wersję jednego pliku. Także tym razem to nie wina QNAPa, a bardziej użytkownika czyli mnie. Przyznaję, że była późna pora i nie przyszło mi do głowy sprawdzić tego na swoim komputerze. Przy najbliższej okazji jak będę ponownie u rodziców to jeszcze raz sprawdzę na komputerze swoim i mamy.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. właściwośći pliku