Pomoc Migracja i wymiana dysków

antii7

Nowy użytkownik
Noobie
16 Lipiec 2012
6
1
3
46
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
posiadam 2 urządzenie Qnap TS-412U i TS-419U.
TS-412U służy jako dysk sieciowy kopii zapasowych. Trochę brakowało mi miejsca i dołożyłem do obecnych dysków (2x1TB w radi 1) dwa dyski 3 TB.
Tera co chce zrobić;
- usunąć 2 dyski 1 TB z TS-412U i włożyć je do TS-419U
- w TS-419U z 4 dysków 1TB utowrzyć raid 10, chce zrobic dodatkowy dysk sieciowy dla użytkowników
Trochę czytałem forum jak to zrobić ale chce się upewnić że dobrze myślę, oto scenariusz:
1. TS-412U - robię kopię ustawien
2. TS-412U - wyłączam zasilanie
3. TS-412U - wyciągam 2 dyski 1 TB
4. TS-412U - włączam zasilanie, Qnap powienien wystartować i działać bez problemu, wgrywam ustawienia z kopii
5. TS-419U - wyłączam zasilanie i wkładam 2 dyski
6. TS-419U - rozpoznaje mi oba dyski i tworzy poprzez migrację raid 1 bez utraty danych??
7. TS-419U - po migracji włączam synchronizację pomiędzy Qnapami i dane automatycznie zmigrują się na wolumin w TS-412U utworzony z dysków 3TB.
Bardzo proszę o wypowiedzi czy scenariusz jest prawidłowy.

Wersja oprogramowania Firmware: 3.6.0x
Model serwera: QNAP TS-412U
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 2016-03-11
Model serwera: QNAP XX-XXX
 
Przekładka między nasami z CPU ARM - polecam kopie danych i na 75% po przełożeniu dysków powinno ruszyć jakby nigdy nic
Próbowałem dzisiaj zrobić ta migrację i się nie udało.
Qnap zatrzymał się przy punkcie 4, tj. po wyciągnięciu dysków woluminu 1 system nie wstał do końca, można się zalogować poprzez putty, intereface graficzny przez przeglądarkę nie działa. Włożyłem z powrotem dyski 1 i 2 i system się uruchomił. Proszę o poradę, bo rozumiem, że muszę przenieść system na wolumin nr 2. Pomoże ktoś?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja danych z dysków