Pomoc migracja systemu na większy dysk

zeusrulez

Entry Technician
Q Associate
6 Marzec 2016
86
15
8
39
Dublin
QNAP
TS-x70
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie Forumowiczów.

Mam mały problem i nie wiem jak się do niego zabrać.
Dysk na którym jest system okazał z biegiem czasu się za mały i chciałbym go wymienić na większy.
Tylko nie wiem jak to zrobić, tak aby wszystkie dane i usługi zostały przerzucone na nowy dysk.
Niestety w menadżerze pamięci/przestrzeń dyskowa/zarządzaj/rozszerz wolumen jest tylko opcja rozszerzenia RAID a nie ma singel disk.
Więc jak to ugryźć ???:s
To wiem, że przed zrobić kopię ustawień systemu ale co z powyższym ...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc !

Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2
Model serwera: QNAP TS-470
 
ja bym sklonował dysk na wiekszy (poza QNAPem), a potem powiększył sobie partycje ... ale to tylko ja.

myślę że lepiej NASa posadzić na nowym dysku, zrobić przywracanie zapisanych ustawień , przekopiować pliki za pomoca USB i zainstalować apki.
to jak instalacja nowego Windowsa, taka sama zasada :)
 
Witam
Przepraszam za odkopanie temetu ale mam dokładnie taki sam problem ,wymieniłem dysk systemowy single z wolumenem prostym na wiekszy klonując go w programie Clonezilla ale nie jestem w stanie rozszerzyć jego partycji do pełnych rozmiarów ,system widzi pojemność starego dysku.Próby powiekszenia rozmiaru partycji w kilku programach w PC pod dosem nie radzą sobie z powiekszeniem rozmiaru partycji operacja przebiega prawidłowo ale Qnap nie widzi wiekszej pojemnosci.
Ostanim programem jaki probowałem uzyć był Gparted Live ale ten odmówił powiekszenie partycji twierdząc ze nie ma dostępu do partycji :(
Proszę o rade jak sobie z tym poradzić:(
Dodam ze mam TS-453B 1 dysk SDD z systemem + 2 dyski Raid
Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja systemu na nowy dysk
  2. migracja ustawień
  3. qnap nie widzi dysku