Migracja z Linuksa do RAID 1 na TS-239 Pro

Dyskusja w 'Podstawowe ustawienia systemowe' rozpoczęta przez użytkownika Kempniu, 29 Wrzesień 2009.

Ładowanie...
  1. Kempniu

Kempniu Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Obecnie posiadam dysk SATA o pojemności 2 TB działający pod Linuksem. Dysk jest zaszyfrowany (dm-crypt), ale nie jest częścią żadnej macierzy RAID. Moim celem jest zbudowanie szyfrowanej macierzy RAID 1 o pojemności 2 TB przy użyciu QNAP TS-239 Pro. Wymyśliłem taki plan działania:

1. Zakupić QNAP TS-239 Pro oraz drugi dysk o pojemności 2 TB.
    2. Zamontować nowy dysk w TS-239 w konfiguracji Single Disk (z szyfrowaniem).
    3. Zgrać przez sieć dane ze starego dysku działającego pod Linuksem na TS-239.
    4. Przełożyć stary dysk z systemu Linuksowego do TS-239.
    5. Na TS-239 dokonać migracji poziomu RAID z Single Disk do RAID 1.

Czy to ma szansę zadziałać? Co potencjalnie może pójść nie tak? Najistotniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo danych podczas przenosin.

2. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    02:53
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Teoretycznie powinno zadzialac. W kazdym momencie Qnap pozwoli Ci na rozszerzenie macierzy (opcja: Migracja). Pamietaj tylko o tym, ze zaszyfrowany dysk bedzie dzialal znaczaco wolniej (u mnie transfer (smb) 35MB/s spadl do ok. 10MB/s przy zaszyfrowanym dysku, dlatego jednak zrezygnowalem z szyfrowania, bo nie mialem cierpliwosci czekac az si wszystko przekopiuje w takim tempie). Swoja droga to polecam TS-239. Ja jeszcze walcze co prawda z transferami (chce sie troche zblizyc do tego co deklaruje producent), ale sama funkcjonalnosc i przede wszystkim niezawodnosc to miodzio.
    Pozdrawiam

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.