Migracja z Linuksa do RAID 1 na TS-239 Pro

Dyskusja w 'Podstawowe ustawienia systemowe' rozpoczęta przez użytkownika Kempniu, 29 Wrzesień 2009.

Ładowanie...
  1. Kempniu

Kempniu Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Obecnie posiadam dysk SATA o pojemności 2 TB działający pod Linuksem. Dysk jest zaszyfrowany (dm-crypt), ale nie jest częścią żadnej macierzy RAID. Moim celem jest zbudowanie szyfrowanej macierzy RAID 1 o pojemności 2 TB przy użyciu QNAP TS-239 Pro. Wymyśliłem taki plan działania:

1. Zakupić QNAP TS-239 Pro oraz drugi dysk o pojemności 2 TB.
    2. Zamontować nowy dysk w TS-239 w konfiguracji Single Disk (z szyfrowaniem).
    3. Zgrać przez sieć dane ze starego dysku działającego pod Linuksem na TS-239.
    4. Przełożyć stary dysk z systemu Linuksowego do TS-239.
    5. Na TS-239 dokonać migracji poziomu RAID z Single Disk do RAID 1.

Czy to ma szansę zadziałać? Co potencjalnie może pójść nie tak? Najistotniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo danych podczas przenosin.

2. z-ka

z-ka Moderator Contributor

Local Time:
    14:40
    Oceny:
    +19 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Teoretycznie powinno zadzialac. W kazdym momencie Qnap pozwoli Ci na rozszerzenie macierzy (opcja: Migracja). Pamietaj tylko o tym, ze zaszyfrowany dysk bedzie dzialal znaczaco wolniej (u mnie transfer (smb) 35MB/s spadl do ok. 10MB/s przy zaszyfrowanym dysku, dlatego jednak zrezygnowalem z szyfrowania, bo nie mialem cierpliwosci czekac az si wszystko przekopiuje w takim tempie). Swoja droga to polecam TS-239. Ja jeszcze walcze co prawda z transferami (chce sie troche zblizyc do tego co deklaruje producent), ale sama funkcjonalnosc i przede wszystkim niezawodnosc to miodzio.
    Pozdrawiam

Poleć tę stronę