Pomoc migracja z TS-251A na TVS-682

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mmaryan

Passing Basics
Beginner
17 Styczeń 2015
27
4
3
41
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Witam, chciałbym przenieść i usprawnić system z 251A na 682.
w 251A były 2 dyski 4TB jako 2 oddzielne raidy (bez redundancji) połaczone w jedną pulę. (chodziło o to, że w przyszłości chciałem dodać kolejne 2 dyski 4tb i zyskać redundantność..
ale:
zakupiłem TVS 682 i kupiłem na start 2 dyski 8TB - chce je połaczyć w RAID1 i stworzyć nową pulę.
ponadto 2 dyski SSD 256gb - docelowo miało być na system vol; ale poczytałem trochę i zrobie z tego cache. (podobno lepiej to bedzie działać)


teraz tak:
nie chce stracić danych.
czy jak zainicjuje RAID1 8TB w TVS 682 + SSD Cache ; i następnie podłącze na sucho dyski z 251A, to nowy system zobaczy stare dane na starej puli magazynu? czy bedzie zgrzyt i na dzień dobry sformatuje dyski?

czy nie lepiej, wystartować system ze starej puli na 682, zainicjować 8TB jako raid 1 i stworzyć nową pulę i tam przegrać wszystkie dane i zlikwidowac starą pulę (bo nie ma redundancji). a następnie zrobić sytem na SSD - podłaczyć pulę 8TB i ssd cache zrobić na NVME m.2 (bo też są takie złącza)
wtedy byłoby:
SSD 256 - volumen statyczny - system
HD 8TB RAid 1 - storage pool 1 (na nim ju ż stare dane)
NVME cache 256gb

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1 Build 2010715
Model serwera: QNAP TVS-682
 
Ok. To zamiast nvme niechaj bedzie kolejne ssd.. Ale którą konceocje wybrać? Czy volumen ze starego qnapa bedzie widoczny w 682 czy go wyczysci?
Ok sprawa rozwiązana : podsumowując dla potomnych - jeśli ktoś chce przejsc na wyższy NAS i ma koncepcje tak jak ja - zwiększenia wydajności oraz niezawodności;
może spokojnie postawić czysty system na HDD w RAID 1 (pula pamięci) (polecam dyski 7200rpm).. i zrobić ich cache na SSD (RAID 1 zapis/odczyt). wóczas osiągamy super wydajność. - (można jeszcze skorzystać z Qtier) - ale w przypadku wymuszonej migracji nie zawsze możemy mieć możliwosć przejścia na NAS z kieszeniami dla SSD..
Co do pytań czy stawiać volumen systemowy na SSD, a osobny volumen dla danych na HDD - rzeczywiscie nie ma to sensu bo przyspiesza jedynie start QNAPA ale nie samo działanie aplikacji które czesto pracują na plikach z HDD (tu rpzyda się cache z SSD). A przecież QNAPA nie startujemy codziennie:)

idąc dalej,. w wolne kieszenie nowego NAS ładujemy starą pulę pamięci i w narzedziach dysków i migawek klikamy -> odzyskaj pule pamięci.
Ostatecznie przenosimy foldery do nowej lokalizacji na nowe talerze.
UWAGA - będzie kolizja standarowych folderów udostępnionych np "homes" lub "download" - nie będziemy od razu widzieć folderów ze starej puli pamięci.

UWAGA. jednoczesne przenoszenie TB danych i synchronizacja RAID moze potrwać całą noc :)
pozdrawiam i proszę oznaczyć jako rozwiązany :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migracja nvme
  2. przenoszenie aplikacji
  3. wolne działanie
  4. volumen systemowy