Pomoc Migracja z TS-251B na HS-453DX z dodaniem SSD m.2

forsale44

Passing Basics
Beginner
10 Styczeń 2017
12
1
3
44
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Cześć

Piszę do Was ponieważ nie znalazłem postu, który by w pełni pomógł przejść przez ponowną konfigurację QNAP.
Jeżeli, źle szukałem proszę o linki.
Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem a mój QNAP to w pierwszej kolejności odtwarzać dużej pojemności KODI i sprzęt do prostych backup-ów :)
Przesiadam się z TS-251B na HS-453DX, 2 dyski pracują w RAID 1, wolumin statyczny. Dotarłem do informacji, że po przełożeniu dysków
analogicznie do tych samych zatok QTS powinien normalnie wystartować. Jeżeli możecie to potwierdzić to poproszę.
Do chodzi jednak kolejny krok czyli dorzucenie 2 dysków SSD na M.2. Z jednego chciałby uruchamiać QTS, drugi miałby by być buforem z którym też nie do końca wiem co dokładnie zrobić i czy przyda się w domowym użytku backup, mutlimedia i trochę plików udostępnionych na zewnątrz.

ps: oczywiście wiem, że ogę rozpocząć całą konfigurację od początku zaczynając od instalacji systemu na SSD M.2 ale czy po całej procedurze będę mógł przełożyć swoje 2 dyski w RAID 1 bez utraty danych?

Przepraszam za mało profesjonalny opis zagadnienia. Robię co mogę :)
Proszę o pomoc.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-251B
 
ostatnio migrowałem z 212P do 453Be, również dodając nowy dysk SSD pod system, i powiem Ci jedno, w teorii wszystko powinno gładko przejść, a w praktyce lepiej mieć backup w razie gdyby dyski było wygodniej zainicjować od nowa :p
 
Na ssd postawiłem system i tam instaluję aplikacje. Chodzi jak złoto. W Twoim przypadku drugi dysk ssd można wykorzystać jako cache, ale na temat wad i zalet takiego rozwiązania musiałby się wypowiedzieć ktoś kto się lepiej na tym zna ;)
 
Na ssd postawiłem system i tam instaluję aplikacje. Chodzi jak złoto. W Twoim przypadku drugi dysk ssd można wykorzystać jako cache, ale na temat wad i zalet takiego rozwiązania musiałby się wypowiedzieć ktoś kto się lepiej na tym zna ;)

Dziękuję jeszcze raz. Rozjaśniło się wiele. Pozdrawiam