Pomoc Minecraft doker - brak woluminu

marcmo

Entry Technician
Q Associate
4 Październik 2010
47
6
8
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam.

Dałem się namówić na postawienie serwera Minecraft. Kompletnie nie jestem konsolowy, robię takie rzeczy kiedy na prawdę muszę albo ktoś bardzo prosi ;)
Otóż serwer na dokerze udało mi się postawić, serwer działa, mam nad nim jako taką kontrolę (na ile potrafię).
Mogę go restartować, dzieciaki grają i nie zgłaszają zastrzeżeń.
Problem pojawił się kiedy chciałem zmienić ustawienia serwera poprzez modyfikację pliku "server.properties"
W Container Station widzę uruchomione kontenery ale kiedy klikam na Wolumin nie ma na liście ścieżki serwera.
W katalogu ...lib/dockder/volumes gdzie plik powinien być również pusto.
Co mogło pójść nie tak? Jak mogę zrobić np. backup serwera żeby postawić na nowo i przywrócić ustawienia?

Powoli przepraszam się z PuTTY ale pewnie miną wieki zanim zacznę na dobre korzystać.
 
No właśnie gdy tworzę inne kontenery to wolumin się tworzy, pojawiają się foldery dostępne w FIle Station ale plików dalej nie widać.
Zmieniałem ustawienia dostępu, logowałem się jako administrator i mimo to plików nie widać.
 
200.gif

Pokaż jak stworzyłeś tego cudaka.
 
Metodą prób i błędów znalazłem działający serwer: marctv/minecraft-bedrock-server:latest
No i w instrukcji jest jak byk:
1675197493996.png

Po lewej ścieżka na QNAP po prawej wewnątrz dockera (tego nie ruszasz) - jak chcesz wolumin to tworzysz go przed stworzeniem kontenera i podczas tworzenia wybierasz.
 
  • Lubię to
Reakcje: marcmo
Ok, czyli tworzę ścieżkę i dopiero instaluję kontener.
Teraz dopiero przejrzałem stronę i jak zobaczyłem tutorial dla S to muszę stwierdzić, że nasz Container Station to jakieś archaiczne narzędzie...
Dzięki!
 
  • Love
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. minecraft
  2. kontener sql