Pomoc Minecraft na dokerze (itzg serwer) - błąd podczas tworzenia kontenera

DjLeo

Passing Basics
Beginner
5 Marzec 2017
28
1
9
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 Mbps
Witam.

Od dłuższego czasu walczę z postawieniem serwera Minecrafta, na CointainerStation. Nie ogarniam jeszcze za bardzo kontenerów, ale próbuję. Udało mi się to zrobić, na tej wersji:
2022-04-11 13_47_10-NAS.png


Jednak problem z nią był taki, że wersja serwera jest stara i nie bardzo wiem jak ją zaktualizować. Tu na starym kliencie można było się połączyć i grać.
Próbuję jednak to zrobić na tej wersji, która jest najpopularniejsza i sama rzekomo się aktualizuje. Docker Hub

2022-04-11 13_49_45-NAS.png


Jednak podczas instalacji wysypuje mi następujący błąd: ([init] ERROR: version lookup failed:)

2022-04-11 13_42_34-NAS.png


Czy ktoś ma może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Nie bardzo wiem, w jakim kierunku iść. Google niewiele pomogło.
Może ktoś miał już podobny problem albo lepiej się zna na tym?

Tak wygląda konfiguracja tego kontenera:

2022-04-11 13_54_00-NAS.png


Z góry dziękuję.
 
Jednak problem z nią był taki, że wersja serwera jest stara i nie bardzo wiem jak ją zaktualizować.
RTFM -> Docker Hub
1649678710136.png


trąci myszką , co nie ? skoro Twórca nie dał kodu - nic nie zrobisz.

nie potrafię w Container Station - w SSH to dwa polecenia:

Bash:
#stwórz folder do zapisu konfiguracji - wystarczy go zrobić tylko raz
docker volume create minecraft_config
#odpal kontener z minecraft - potem możesz sobie nim zarządzać z Container Station ...
docker run -d -it -p 25565:25565 -e EULA=TRUE -e TYPE=VANILLA -e VERSION=latest -v minecraft_config:/data itzg/minecraft-server
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
@pigers no tak, rozważam postawienie tego na VirtualStation na np. Ubuntu z dockerem. Ale sam kontener w CointainerStation mało zasobów zużywa i jest wygodny w obsłudze.
 
Mam ten sam problem z DNS. Mój Adguard w ogóle nie widzi requestów a nawet gdy zdążę spróbować użyć ping to też nie może połączyć się z żadną domeną a nawet IP. Czy komuś udało się to odpalić?
 
  • Angry
Reakcje: 3Qn

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. minecraft
  2. minecraft-server
  3. Serwer Minecraft
  4. itzg/minecraft-server