MKV bez obrazu

F

fanzonun

Nowy użytkownik
Noobie
3 Luty 2010
6
0
1
Spotkałem się z tym że mój Qnap przy pliku typu *.MKV odtwarza dźwięk ale obrazu zero. Zdarzyło mi się to przy 2 nowych filmach - czy ktoś już spotkał się z takim problemem ?
 
Tak.... np u mnie incepcja nie działa. W połowie stycznia ma wyjść nowe firmware 1.1.2, może poprawią błędy bo jak na razie to nmp-1000p to jeden wielki bubel.
 
Dokładnie ten sam film mi nie odpalił, czekam zatem na nowy firmware - dzięki za odpowiedź
 
Witajcie.

Spotkałem się już z tym problemem.
To jest efekt muxowania filmu programem mkvmerge powyżej wersji 4-tej.
Wystarczy ściągnąć mkvmerge 3.0.0 lub 3.3.0 i przemuxować film , to trwa naprawdę niedługo.
 
Nie wiem ale przepuściłem przez wersję 3.3.0 a film nadal nie idzie :( czy trzeba zaznaczać jakieś opcję ?
 
Czy powstała nowa kopia filmu w tym samym katalogu co dotychczasowa?.
Podaj linki z których ściągałeś film,może być felerna wersja. U mnie Incepcja działa bezproblemowo.
 
Zrobiłem opcję z tworzeniem kopii w tym i w innym katalogu i nadal nic - jest dźwięk, są napisy a obrazu jak nie było tak nie ma.
Nowa wersja Firmware też niestety nie pomogła, szkoda...
 
Potwierdzam. Przemuxowanie w starszej wersji MKVmerge (w moim przypadku 3.1.0) rozwiązuje problem w 100%. Ale jest jeszcze jedna kwestia. Jeszcze w pliku MKV dołączone są napisy z formatu .sub/.idx (np. z oryginalnych .sup przy kompresji RipBot'em) to należy je przy muxowaniu usunąć. Jeżeli zostawisz te napisy to muxing starszą wersja nic nie da. Takie napisy muszą być "na zewnątrz" poza plikiem MKV (napisy dołączone z formatu .srt chodzą bez problemu).
Temat przemaglowałem dokładnie i u mnie to rozwiązuje problem (na firmwarze 1.1.8).