Model procesora w Ts-464-4g

koniu

Passing Basics
Beginner
24 Grudzień 2022
23
4
3
Jelenia Góra
maszyneria.pl
QNAP
TS-x64
Ethernet
10 GbE
Chce kupić Ts-464-4G ale producent podaje dwa różne procesory dla tego urządzenia: N5105 i N5095. Wiem, że różnice w wydajności są naprawdę niewielkie ale jednak wolałbym model z tym nieco lepszym procesorem.
Czy jest jakiś sposób na rozróżnienie przed zakupem, który model, jaki ma procek? Może jakaś konkretna seria? Jakieś numery seryjne na opakowaniu?
(tak samo jest dla całej serii ts-x64)
 
Jedna wersja jest z lutowanym ramem druga nie. Ale to 4g jest rozszerzalna, CPU 5095.
 
Jedna wersja jest z lutowanym ramem druga nie. Ale to 4g jest rozszerzalna, CPU 5095.
Dzięki, ale to, że jedna wersja ma "nierozszerzalny" Ram 8GB to wiem. Dlatego chcę tą wersję 4G żeby sobie powiększyć do 16GB. ..ale tego nie dotyczy moje pytanie..
Na pudełkach napisane jest N5105/N5095 i wiem, że niektórzy otrzymują Ts-464 z jednym, a inni z drugim procesorem. Chciałbym kupić z N5105 ale nie wiem o co poprosić sprzedawcę. Jakbym wiedział, że np. konkretna seria ma ten procek, to wiedziałbym o czym rozmawiać ze sprzedawcą.
Ps. Domyślam się, że to jest fizycznie ten sam procek tylko na gorszym "waflu" i dlatego ma gorsze TDP i wycięte jednostki wykonawcze odpowiedzialne za grafikę (np. dla tego, bo się za bardzo grzał).
 
Hm...
ja mam 464 z 32GB RAM. Czy to nie jest tak, ze ten model 2-zatokowy ma zafiksowana pamiec?

Arek
 
1672176602181.png


TS-464
:)
 
Też mam TS-464-4G z N5105 - amazon.de, promocja BF 516E z dostawą. Bałem się jak zapakują, ale było w miarę OK.
Na pudełku od NAS też są wymienione oba procesory.
 
Ja swój kupiłem w sklepie komputerowym Proline z 16 GB ramu
 
Ja kupowałem na polskim amazonie i mam wersję, której szukasz, z N105 i już wrzucone 2x16gb.
 
Dzięki, a kiedy kupowałeś? Zapytałbym w Prolajnie czy mają jeszcze z tej dostawy.
Tydzień przed świętami, ale jak widzę to maja duże ilości rozbudowanych do 16 Gb i do 32 GB też. Ale warto zapytać o procesor. Przyznam sie ze zamówiłem w ciemno i jest N5105
 
Ja swój kupiłem w sklepie komputerowym Proline z 16 GB ramu
Dzięki, a kiedy kupowałeś? Zapytałbym w Prolajnie czy mają jeszc z tej dostawy.
Tydzień przed świętami, ale jak widzę to maja duże ilości rozbudowanych do 16 Gb i do 32 GB też. Ale warto zapytać o procesor. Przyznam sie ze zamówiłem w ciemno i jest N5105
Dzięki za info, rozmawiałem ze sprzedawcą z Proline. Chciał mi sprawdzić po numerach seryjnych u dystrybutora. Początkowo dystrybutor twierdził, że będzie w stanie określić jaki to procek ale w końcu stwierdził, że nie ma takiego info w bazie. ...Ale pan z Proline mówił mi, że ma jeszcze starsze zapasy z przed miesiąca i raczej zamówię u niego. Stwierdził, że ponoć nowe mają już być wszystkie n5095...
Dziękuję wszystkim za pomoc.
 
Dzięki za info, rozmawiałem ze sprzedawcą z Proline. Chciał mi sprawdzić po numerach seryjnych u dystrybutora. Początkowo dystrybutor twierdził, że będzie w stanie określić jaki to procek ale w końcu stwierdził, że nie ma takiego info w bazie. ...Ale pan z Proline mówił mi, że ma jeszcze starsze zapasy z przed miesiąca i raczej zamówię u niego. Stwierdził, że ponoć nowe mają już być wszystkie n5095...
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Dziwne że nie wiedzą z jakim procesorem maja te serwery?! To znowu bedzie loteria, bez mozliwości zwrotu. Co do serwera to brak polskiej instrukcji w przesyłce. Radziłbym nie szarpać aby zdjąć przednia szybkę, bo jest blokada, którą trzeba przesunąć i wtedy łtwo ją wysunąć. A wymiana ram-u czy montaż dysków m2 wymaga tylko odkręcenia trzech śróbek i zdjęcie, a raczej wysunięcie tylnej obudowy.
 
Może warto zapytać w "kilku" miejscach ;)
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Zrzut ekranu 2023-01-1 o 17.21.31.png
 
  • Lubię to
Reakcje: zi3i
Mój numer ma początek Q221Ixxxxx więc też nie jest to pewna poszlaka.
 
  • Lubię to
Reakcje: zi3i

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Wiedza
  2. ts-453d
  3. TS-464-32GB
  4. Model procesora w Ts-464-4g
  5. grafika
  6. wymiana dysków
  7. 453d SSD m2
  8. po migracji
  9. 364