Modernizacja sieci

maly95

Entry Technician
Q Associate
18 Październik 2015
53
9
8
29
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Witam,
Zastanawiam sie nad modernizacja sieci tak aby moc wykorzystywac potencjal mojego QNAPa 212p. Obecnie infrastruktura sklada sie z Livebox'a 2.0, switch'a tp-link TL-SF1005D. Obecnie posiadam 10MB internet, w przyszlosci wiadomo wiekszy. Interesuje mnie zwiekszenie predkosci w sieci lan (bo to jest wykonalne). Zastanawialem sie nad routerem, bo moj obecny ma porty 10/100 a chcialem cos z gigabajtowym, podobna sytuacja ze switchem. Zainteresowal mnie livebox 3 oraz switch TP-LINK TL-SG 1008D. Co myslicie o tym? Badz moze polecacie jakies inne produkty? Jesli chodzi o router to zalezaloby mi na tym aby mial funkje VOIP. Z nasa korzystam w domu jako magazyn danych oraz centrum multimedialne (strumieniowanie muzyki, wyswietlanie zdjec w sieci lan jak j poza nia).
 
masz LiveBox'a - a powiedz mi czy masz lini VDSL ? Bo jeśli tak to sorry jesteś skazany na niego (jeśli się mylę to powiedz), a sieć wewnątrz w domu postaw sobie na switchu gigabitowym i masz spokój.

Prędkość LAN <-> WAN czy bedzie na 100M czy 1G jeden czort, ważne że w domu wsio po 1 GB zasuwało po kablu.
 
masz LiveBox'a - a powiedz mi czy masz lini VDSL ? Bo jeśli tak to sorry jesteś skazany na niego (jeśli się mylę to powiedz), a sieć wewnątrz w domu postaw sobie na switchu gigabitowym i masz spokój.

Prędkość LAN <-> WAN czy bedzie na 100M czy 1G jeden czort, ważne że w domu wsio po 1 GB zasuwało po kablu.

W jaki sposob dowiedziec sie czy mam VDSL? Ale i tak chyba musze wymienic liveboxa na 3 aby przez wifi szlo szybciej niz daje port w liveboxie 2.0?
 
najprościej ? przeczytać z urządzenia albo zadzwonić do TelePsa i się zapytać.

Jeśli chcesz filmy HD oglądać po Wifi to zapomnij o tym, nie jest to pewne rozwiązanie. Wifi do Internetu jest spoko, ale większa ilość danych zadusi sieć.

Na forum polecamy routery MikroTika,
 
No to masz piękne i zdrowe ADSL :p

Czyli tak z tego co wyczytałem to mając ADSL mam ograniczenie prędkości z i do w sposób znaczący. Tylko czy dobrze rozumiem, że ADSL ograniczą predkość mojego internetu i w żaden sposób nie działając na moją sieć lan i prędkość danych przez wifi w domu? Bo tak jak mówiłem zależy mi na osiągnięciu możliwości dających przez nas'a.

PS
Dopiero poznaje możliwości sieci itp. stąd tak dużo moich pytan. Ale jeśli ktoś chce być dobry w tym co robi to chyba dobrze jest sie radzić mądrzejszych. Od razu dodam że jestem studentem informatyki idącym w kierunku programowania.
 
Tylko czy dobrze rozumiem, że ADSL ograniczą predkość mojego internetu i w żaden sposób nie działając na moją sieć lan i prędkość danych przez wifi w domu?
Tak, prędkość Twojego Internetu NIE MA NIC wspólnego z Twoją siecią lokalną.
 
To teraz powiedzcie mi czy switch, o którym wspomniałem w pierwszym poście jest dobrym rozwiązaniem? A także czy wymiana routera z livebox'a na coś innego ma sens?

Pytania może śmieszne, ale nie problemem jest wydać xxx$ na sieć, gdzie nie będzie wykorzystana nawet 1/3 jej możliwości.
 
dowolny switch gigabitowy rozsądnej firmy da sobie rade, w tym wymieniony TP-Link , tylko po co wersja rack ? nie jest czasem droższa ?

a routera bym nie wymieniał bo nie ma po co ? Coś w nim jest nie tak ?


PS: wymień tego switcha, kable zrób gigabiotwe i po zawodach ... Access Pointa zawsze można dołożyć potem i mieć w nosie LiveBoxa jako AP, są lepsze rozwiązania i bardziej niezawodne.
 
dowolny switch gigabitowy rozsądnej firmy da sobie rade, w tym wymieniony TP-Link , tylko po co wersja rack ? nie jest czasem droższa ?

a routera bym nie wymieniał bo nie ma po co ? Coś w nim jest nie tak ?


PS: wymień tego switcha, kable zrób gigabiotwe i po zawodach ... Access Pointa zawsze można dołożyć potem i mieć w nosie LiveBoxa jako AP, są lepsze rozwiązania i bardziej niezawodne.

Bo nad tym liveboxem się zastanawiałem bo w domu korzystam z 2 laptopów zawsze na wifi - stąd pomysł że na livebox też musze mieć port gigabajtowy aby móc mieć większy transfer przez wifi niż 1,2Mb.

Co to jest ta wersja rack?
 
Bo nad tym liveboxem się zastanawiałem bo w domu korzystam z 2 laptopów zawsze na wifi - stąd pomysł że na livebox też musze mieć port gigabajtowy aby móc mieć większy transfer przez wifi niż 1,2Mb.
Nic nie ma to do rzeczy ...

Jeśli chcesz filmy HD oglądać po Wifi to zapomnij o tym, nie jest to pewne rozwiązanie. Wifi do Internetu jest spoko, ale większa ilość danych zadusi sieć.

witki opadają
 
maly95

Musiałbyś zadzwonić do Orange i zapytać czy istnieje możliwość podłączenia innej(szybszej) usługi(łącza internetowego) pod adresem pod którym obecnie jest świadczona.

Jeśli nie ma takiej możliwości to poszukać innego provider'a.
 
maly95

Musiałbyś zadzwonić do Orange i zapytać czy istnieje możliwość podłączenia innej(szybszej) usługi(łącza internetowego) pod adresem pod którym obecnie jest świadczona.

Jeśli nie ma takiej możliwości to poszukać innego provider'a.

Zycie w wiosce rzadzi sie swoimi prawami, maksymalna mozliwosc to 20Mb i brak innych rozwiazan.
 
No to zostaw LiveBox'a podłącz do niego switcha' 1Gb i do niego urządzenia stacjonarne.

Prędkość WiFi jest zależna od sprzętu jaki posiadasz(karty WiFi w laptopie) i trybie w jakim jest w stanie pracować LiveBox(b/g/n).

Zresztą pigers próbował to Ci wytłumaczyć, ale się chyba nie dogadaliście. :)
 
No to zostaw LiveBox'a podłącz do niego switcha' 1Gb i do niego urządzenia stacjonarne.

Prędkość WiFi jest zależna od sprzętu jaki posiadasz(karty WiFi w laptopie) i trybie w jakim jest w stanie pracować LiveBox(b/g/n).

Zresztą pigers próbował to Ci wytłumaczyć, ale się chyba nie dogadaliście. :)

No właśnie nie dogadaliśmy się. Ciężki ze mnie uczen :D

Co do pracy liveboxa 2.0 to z tego co się zapoznałem z jego dokumentacją to ma obsługę 802.11 b/g/n. A jeden z laptopów posiada kartę 802.11 a/b/g/n jesli dobrze wypatrzylem.

Zycie w wiosce rzadzi sie swoimi prawami
maksymalna mozliwosc to 20Mb i brak innych rozwiazan
Nie no - za takie coś to powinien być lincz :)

Znam miasta, mniejsze i większe gdzie za taką prędkość mieszkańcy na kolanach do Lichenia by poszli.
Co to za wichura ? Może jest tam jakiś lokalny WISP?

Poza mobilnymi typu iPlus (nie wiem czy taka oferta jeszcze istnieje, ale kilka lat temu z tego rozwiązania korzystałem) i neostradą to nie ma innych dostawcow. Pytasz o nazwę wioski - Dobrzeszów, piekne okolice :D
 
Ja wlasnie przed swietami z modernizowale swoja siec oporta na Livebox z adsl + swith tplink gigabitowy oraz doszedl teraz router asus au68 ktory pracuje w pasmie AC. Mam juz jednego lapka z ta karta teraz musze z modernizowac kolwjnego. Generalnie do swojego zestawu dokup access point np cisco za 1000zl i siec bedzie hulac i po ogladasz hd po sieci.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka