Pomoc Monitoring analogowy & monitoring IP

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam


Mam pytanie o formę monitoringu.
Aktualnie posiadam analogowy sprzęt na 4/8 kamer w tym 2 kamery analogowe

Nie dawno zakupiłem QNAP TS 251 który również mam możliwość uruchomienia takiej funkcji.

I tu moje pytanie czy inwestować dalej w monitoring IP i przestawić się na Qnap ?
Czy jednak nie ma sensu inwestować i pozostać przy analogu.

Jakie czekały by mnie koszty przy powiedzmy 4 kamerach

I. posiadam już 2 analogowe zatem, pozostaje dokupienie 2 szt. (Monitoring Kamera Zewnętrzna 900TVL IR 20m MDCV2)
koszt. około 150zł

II. przesiadka na wersję IP:
4 sztuki kamer: (190zł) Kamera Monitoringu tubowa IP 1,4 SONY IR 20m ONVIF
2 licencje na kamery: (560zł) Kup online QNAP Kamera licencja 2 kamery IP (LIC-CAM-NAS-2CH) w shop.bechtle.pl.

czyli: 760 + 560 = 1320 zł czy to warte tej inwestycji w porównaniu do 150zł przy analogu ?

Jeśli macie ciekawsze propozycje co do licencji QNAP lub kamer proszę o info.
( swoją droga trochę drogie są te licencje na kamery, teraz się zastanawiam że warto było kupić wyższy model QNAP wówczas dostał bym gratis 2 kamery hehe :( )
jak długie są licencje na kamery bezterminowo czy terminowe ?


Model serwera: QNAP TS 251
 
Dla 4 kamer warto zainwestować w IP, jeśli chcesz to gromadzić na NASie. Te kamery za 190 zł co wybrałeś u nas na forum w grudniu były po 50 zł/sztuka bo to Chiński chłam z niedopracowanym softem. Tu masz mój test tego czegoś IMX222 + Hi3516C czyli EPCAM i podobne ..

Naczelny naszego zgromadzenia @Silas Mariusz ma fajne kamerki merx'a IP/analog i wal do niego po rabaty, coś ci na pewno znajdzie w ofercie.
 
czyli: 760 + 560 = 1320 zł czy to warte tej inwestycji w porównaniu do 150zł przy analogu ?
Nowe MERX kamery w rozdzielczości 4mpix będziemy posiadać z inteligentną analizą obrazu, wykrywaniem twarzy, wkroczeniu w strefe itp oraz z mechanicznym moto-zoom'em i autofocusem. Taką jedną kamere z przetwornikiem OV 4mpix dla ekipy z forum możemy sprzedać za (nieaktualne). Natomiast kamery z przetwornikiem Sony i TrueWDR'em 120dB o rozdzielczości 3mpix za 30% WIĘCEJ. Ale Sony to Sony. OmniVision to kupa. A i tak ma mega fajny obraz i obecnie obstawia linie produkcyjne w firmie Roleski oraz Sokołów i skoki narciarskie w Zakopanem 2015.
 
  • Lubię to
Reakcje: z-ka
Czy wymieniony model OV 4mpix jest już w ofercie ?
Jeśli tak można prosić o link do specyfikacji.

Nie jestem na bieżąco w tych sprawach, można krótko zaletach tego modelu ewentualnie dla porównania inny model może być nie markowy ale dobry aby porównać co mi się przyda.
Kojarzę że jest funkcja rozjaśniania obrazu (wyrównanie kontrastu) jeśli jest pod słonce (duże naświetlenie)
Co innego jest jeszcze przydatne ?

Mam pytanie 4mpix szybko zeżre miejsce na dysku, czy można zmniejszyć jakość aby nagrania mniej zajmowały ?
Jaki
 
Mariusz możesz podać jakieś szersze informację na temat kamery z przetwornikiem Sony i TrueWDR'em 120dB o rozdzielczości 3mpix za 30% WIĘCEJ. (jakieś zdjęcie też by się przydało)
Bo Twoje stwierdzenie że "OmniVision to kupa" daje trochę do myślenia :D
 
Bo z OV jest bardzo OK zanim się ciemno nie zrobi. W słoneczne dni wydaje mi się że rysuje obraz lepiej niż te co mam na Sony (mimo, że fałszuje trochę barwy). Natomiast nocne ujęcia - tutaj lider jest jeden :)

Ale w tej cenie te 4Mpix co ma Mariusz są jak najbardziej OK.Chodzą bezproblemowo u mnie od 2-3 miesięcy. Więc jeśli celujecie w ten pułap cenowy to będzieta zadowoleni.
 
Ale gdzie tam masz noc ? Testujesz kamerę na odległości 1 metra od obiektu z diodami IR ? Wystaw na zewnątrz i pokaż jak wygląda zarejestrowany obraz z odległości 5-10 metrów.
Taki efekt jak na tym filmie uzyskasz na elektrycznej niani z podglądem. A i funkcji więcej, bo kota możesz zawołać.
 
jak co to poczekam, elektronika i tak tanieje z dnia na dzień ;)
To chyba bardzo nie trafiłeś w czasie. Zazwyczaj na wakacje tanieje, ale nie tym razem.
Sony expects to restart image sensor production by end of month

I co najlepsze już mi się kończą :|

apliki.merx.pl_Marketing_MERX_Adv_CHIP_Reklama_CHIP_brochure.png