Pomoc Monitoring na zewnątrz domu - kamera WiFi + NAS

eeMeeM

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2018
37
2
8
P-ń
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
zastanawiam się nad założeniem prostego monitoringu na zewnątrz domu. Po szybkiej weryfikacji zasobów wujka Google nie znalazłem takiego konfigu więc postanowiłem napisać tu:)
Chciałbym umieścić jedną kamerę, która monitorowałaby podjazd przed domem i drugą, monitorowałaby tyły domu. Obie mają łączyć się przez WiFi z NAS. Nie chcę dziurawić styropianu czy ścian żeby ciągnąć skrętki do standardowych kamer, dlatego wymyśliłem sobie, że umieszczę kamery w takich miejscach żeby przeciągnąć zasilanie na zewnątrz tylko a połączenie z NAS będzie bezprzewodowe. Wydaje mi się, że tak będzie mniej roboty - jeżeli nie to proszę wyprowadzić mnie z błędu.
Teraz pytanie czy taki zestaw ma w ogóle rację bytu oraz co możecie polecić do zmontowania czegoś takiego?
 
Oczywiście że da radę to zrobić bez problemu.
Natomiast nie spodziewaj się dobrej jakości przesyłu obrazu przez Wi-Fi ( klatkowanie , zrywanie połączeń itp).
Kamery masz już z wi-fi czy bez?
 
Oczywiście że da radę to zrobić bez problemu.
Natomiast nie spodziewaj się dobrej jakości przesyłu obrazu przez Wi-Fi ( klatkowanie , zrywanie połączeń itp).
Kamery masz już z wi-fi czy bez?
Nie mam nic, robię rozeznanie. Tak po prawdzie to ma być w domu rodzinnym dla rodziców. Dlatego musiałoby to być dość bezawaryjne i...budżetowe zarazem...Wiem że to nie zawsze idzie w parze, ale chcę znaleźć złoty środek :)
 
Jeżeli będziesz miał podłączenie kamer do prądu to najprościej puścić sygnał poprzez adaptery Powerline.
Mniej roboty niż z Wi-Fi.
Jednak przemyśl czy nie dasz rady jednak puścić kabel ethernetowy do kamerek. Co kabel to kabel.
 
No nie chciałbym ciągnąć ethernetu po całym domu, żeby się plątał pod nogami tym bardziej, że umiejscowienie kamer miałoby być po dwóch różnych stronach domu, pomiędzy jeszcze klatka schodowa. Dlatego chciałem uniknąć korzystania z przesyłania sygnału przewodowo. Ale jak nie da rady inaczej to może na początek użyć jednej kamery w jednym pokoju, gdzie docelowo miał stać NAS. W tym wypadku mam tylko jedną dziurę na zewnątrz.
To jaki budżetowy sprzęt do takiej konfiguracji?
To ktoś poleci jakąś kamerę zewnętrzną + NAS? Parametry kamery jakie mnie interesują to rozdzielczość min. HD, mile widziane fullHD jeżeli NAS da radę w 15-20klatkach. Zastosowanie to umieszczenie na budynku w celu monitorowania podjazdu i chodnika przed domem na wysokości ok. 5-6m. Fajnie gdyby był dość szeroki kąt bo chciałbym również zarejestrować to co dzieje się na ulicy. Czyli odległość myślę że maks 15m od zamocowania. Jestem laikiem w tej sprawie, więc jeżeli podaje parametry z kosmosu to proszę o sprostowanie :)
 
U mnie dobrze sprawuje się Hikvision DS-2CD2042WD-I -. chodzi Full Hd. 30 klatek.
Zbiera ładnie ze szczegółami do 15 metrów. Z takiej wysokości jak u Ciebie obejmie szeroki zakres terenu.
Do 2 kamer to każdy NAS Qnapa się nada. Oczywiście 2 zatokowy ( 2 licencje wbudowane Surveillance Station)
 
Kamera którą Ci podałem , ma lepsze parametry i jest tańsza od DS-2CD1031-I . Oczywiście szukaj gdziekolwiek indziej niż na dipolu.
Na morelkach kupowałem poniżej 500 zł.
2 zatoki ogarną Ci bezproblemowo dwie lub więcej kamer.
1 dysk hdd przy kilku kamerach długo raczej nie pociągnie. U mnie przeciętnie HDD wytrzymywały 2 lata i sypały błędami
Chodzi też o bezpłatne licencje Surveillance Station wbudowane w NAS.
W 1 zatokowym będziesz miał 1 licencję SS.
Oczywiście Qnap TS-228 spokojnie wystarczy.
 
Natomiast nie spodziewaj się dobrej jakości przesyłu obrazu przez Wi-Fi ( klatkowanie , zrywanie połączeń itp).
Tutaj się trochę nie zgodzę, bo dobrze rozwiązane i przemyślane połączanie kamer po WiFi nie będzie dawało efektu klatkowania i zrywania połączenia, ale to już zależy od tego pod co podłączymy kamery, jeżeli pod jednego AP, na którym są wszyscy domownicy to klęka sieć WiFi ze względu na swoje właściwości fizyczne, czyli zwalnia do najwolniejszego użytkownika. Natomiast jak na danym AP będą tylko kamery i to już kablem do serwera to będzie śmigało.
Powerline też nie jest jakoś żywotne długo, padają po 2 latach (z doświadczenia)
Ale reasumując, kamera z WiFi jest droższa, łatwo ten sygnał zakłócić co nie daje nam bezpieczeństwa. Najlepiej pokombinuj z kablem, święty spokój.

SS ma ponoć zniknąć, wiec polecam QVR Pro Beta - chyba 2 licencje są za free
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Cześć,
Zakupione kamerki DS-2CD2042WD-I. Problem mam tylko z podłączeniem do SS. Mimo wielu prób i ustawień nie przechodzą testu połączenia i w SS ciągle wiszą jako disconected. Podłączone przez router TPlinka Archer C2600, ustawione stałe IP przez przeglądarkę wszystko śmiga a przez SS nie chce. Jakieś rady?
 
add_cam-jpg.21366
 
Spróbuj po RTSP albo na nowej aplikacji QVR Pro Beta... nie mam tego modelu kamery, no chyba ze go wystawisz na zewnątrz to spróbuje u siebie..
Ale generalnie na SS nie miałem problemu z dodawaniem kamer, różnych producentów, nawet no name chińskich.

P.S. W kamerach masz najnowszy firmware?
 
Firmware kamery: V5.5.0 build 170725 - szukam gdzieś jaki jest najnowszy ale coś kiepsko mi idzie.
Co do RTSP to nie ma pojęcia o czym mowa :-(
Aplikacji również w sklepie Qnap nie widzę - koniec końców używam TS-210. Pewnie dlatego, że firmware do Qnap jest w wersji 4.2.6 a do aplikacji, którą wymieniłeś wymagany jest 4.3.
 
No to masz najnowszy, na stronie producenta jest ten sam DS-2CD2042WD-I-Hangzhou Hikvision Digital Technology Co. Ltd.
Co do RTSP to w ustawieniach sieciowych w kamerze sprawdź czy masz włączone RTSP, domyślnie na porcie 554.

Sorry nie popatrzyłem jaką masz wersję firmwaru, możesz nie mieć QVRa... Co nie zmienia faktu, że z Hikiem nie miałem problemu na SS. W bazie SS jest chyba każdy model kamery Hikvision...

A czy porty sie zgadzają? W SS wpisujesz port danych (domyślnie 8000 dla tego modelu Hika) nie HTTP...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring