Pomoc Multimedia console a QTS 4.4.1.1146 - problemy z indeksowaniem

ixdude

Passing Basics
Beginner
15 Czerwiec 2012
19
2
3
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór,

Mam problem z poniższą wersją oprogramowania. Problem ten polega na tym iż po aktualizacji (kilkukrotnie próbowałem) do tejże wersji, cała konfiguracja Multimedia Console idzie w piach, tym samym indeksy, miniaturki także. Czy ktoś zauważył podobne problemy do moich? tj:
* Usunięcie konfiguracji multimediów (zdjęć, video oraz muzyki)
* Usunięcie keszu
* Usunięcie indeksu plików
* "Usunięcia" miniatur - miniatury nadal zajmują miejsce, ale statystyki pokazują 0 Bytes
* Brak możliwości ponownego skonfigurowania multimediów - nie są zapisywane katalogi z mediami.
* Przy każdym ponownym uruchomieniu indeksuje na nowo media
* Za każdym razem indeksuje około 141 tys plików, nie wiem niestety co to za pliki, ponieważ swoich plików multimedialnych mam blisko 700 tys.
* Generuje miniatury z tych 141 tys plików
* DLNA pokazuje praktycznie całą strukturę katalogów i tylko ułamek plików
* Indeksowanie trwa około 30 min max godzinę, gdzie w poprzedniej wersji trwało to co najmniej dzień.

Z ogólnych problemów z Multimedia Console dochodzą jeszcze:
* Wymieszanie katalogów z muzyką, z wideo oraz ze zdjęciami, tj, z Twonky można określić odpowiednie kategorie współdzielonych katalogów
* Całkowity bałagan jeśli chodzi o zarządzanie multimediami
* Wymagane są "śmieciowe" aplikacje, do niczego mi nie potrzebne
* Częste alerty o braku wystarczającej ilości pamięci (posiadam 8GB)

Wprowadzenie Multimedia Console przez QNAP w takim stanie (early-access?) i całkowita zmiana koncepcji w zarządzaniu multimediami to strzał w kolano dla osób które udostępniają multimedia do innych urządzeń.

Czy jeszcze ktokolwiek używa rozwiązań od QNAP? Testowałem Plexa lecz nie jest w stanie ogarnąć takiej ilości multimediów - głównie zdjęć których mam blisko 500 tys. Twonky radzi sobie lepiej, zwłaszcza gdy NavTree przestawię sobie w By Folder, niestety jego responsywność nie zadowala mnie.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146 Build 20191205
Model serwera: QNAP TS-251+

OK, przyjrzałem się poprzedniej wersji firmware'u tj 4.4.1.1117 i problem jest podobny - dalej jest jakiś hard limit 141 tys plików. Sęk w tym, że jak podliczyłem ile jest fizycznie plików przez udział sieciowy to ta liczba wydaje się poprawna, natomiast liczby w zarządzaniu zawartością w Multimedia Console oraz Foldery współdzielone są mocno przekłamane.
Indeksowanie działa w dość ciekawy sposób - pomimo wybrania tylko jednego katalogu ze zdjęciami, indeksuje wszystko co jest na serwerze. Gdy już to zindeksuje, statystyki dla wybranego katalogu pokazują 0 plików, zdjęć nie widać w PhotoStation ani przez DLNA.

Innym problemem jest zpauzowanie generowania miniatur - serwer sam je po chwili wznawia. Wyłączenie generowania miniatur też chyba nic sobie nie robi z wyboru użytkownika. Liczba wygenerowanych miniatur zwiększa się nawet po wyłączeniu generowania miniatur.

Jakiś dramat. Jakość w teamach programistycznych producenta nie istnieje.
 
Do tej pory nie było aż tak źle. QTS 4.3 nie uprzykrzał bardziej życia jak wcześniej. Teraz to już nawet nie beta testy ;) Ale co prawda to prawda, takie wałki robi MS, Amazon, Google i wiele wiele firm, zwłaszcza tych co się opierają o chmurę. Powymyślali SLA, RPO, RTO i inne Enterprajsy i zaczęli olewać klientów. Szkoda.
Ostatecznie odpuściłem temat Multimedia Console. Zainstalowałem plexa i póki co przeorałem znaczną część seriali i filmów aby dopasowanie w Plexie śmigało. Z nagraniami własnymi jest sporo gorzej bo puściłem je jako Filmy i dodał dopasowania. Masakra.
Twonky chyba będzie musiał wziąć to na klatę.

Zostały jeszcze zdjęcia i sporo muzyki ale Twonky jest zbyt wolny.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. miniatury wideo
  2. serwer muzyki