Pomoc Multimedia z Qnapa na urządzeniach Apple

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

marcias

Nowy użytkownik
Noobie
10 Grudzień 2009
4
2
3
47
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
bo bezsensownej 3-dniowej walce z badziewiem zwanym TS-112p (powinno się zabronić sprzedaży tego) postanowiłem przejść na coś co zasługuje na logo QNAP.

Proszę o informację znawców marki jaki model wybrać TS-251 czy HS-251 ?

Zapotrzebowanie moje to :

1. Wydajna stacja do oglądania filmów, zdjęć i słuchania muzyki na : TV LG 4K, na iPad Mini Retina, iPhone 5S
(nie znoszę komunikatu : buforowanie :)) więc chyba transkodowanie sprzętowe obowiązkowe) Większość plików filmowych mam w formacie MP4 z kamery GoPro 4, MOV oraz z poprzedniej kamerki Sony w formacie AVCHD.
2. Obsługa AirPlay (oglądanie filmow, zdjęć z urządzeń jabłkowych na TV poprzes Qnap)
3. W miarę normalna praca kopiowania plików na dyski.

Posiadam :

TV LG 4K
Router AirPortExtreme z wyjściami gigabitowymi
Wszystko połączone przez ethernet.

Nie jest dla mnie priorytetem posiadanie wyjścia HDMI, gdyż nie będe raczej z tego korzystał, więc może jest jakiś inny model spełniający moje kryteria.
Nie ukrywam iż "wzrokowo" podoba mi się stacja HS ;)

Pozrawiam
 
Między tymi dwoma nie ma różnic: ten sam CPU, możliwość rozbudowy RAMu - pozostaje kwestia estetytki.

Co do sieci wałkowane dziesiątki razy: switch gigabitowy itd - bez tego nawet nie zaczynamy dyskusji o wydajności transferów.

Zgodność DLNA: jak działa to dział, wałkowane też na forum, nie długo zrobiony zostanie jeden topic i zostanie tam napisane co o tym myślimy ...

CPU Intela da sobie rade z rekompresją filmów.

3. W miarę normalna praca kopiowania plików na dyski.
Nie rozumiem.

AIrPlay: TV Experience :: QTS 4.0 :: QNAP
 
No czy praca przy takich banalnych sprawach jak kopiowanie, kasowanie, katalogowanie różnie się na ts lub js-251 od pracy na tym ts-112p.

Temat DLNA i zapoznałem co i jak, więc w tej materii nie potrzebuję pomocy.

Czyli mam rozumieć iż oba produkty są
mocno zbliżone do siebie jeśli chodzi o hardware ? Czy TS-251 tak samo posiada sprzętowe wsparcie transkodowania ?
 
Tu masz takie ladne podsumowanie modeli TS-x51 i TS-x53
(Majac wybor TS-251 rozwazalbym TS-253, pomimo ze nie jestem fanem 2 dyskowcow)
Cenowo na szybkiego to wyglada tak:
TS-251 - 1439,00 (2GB RAM)
TS-253 Pro - 1659,00 (2GB RAM)
Roznice tych 2 modeli:
https://www.qnap.com/i/en/product/contrast.php?cp[]=148&cp[]=142
A tu cala rodzina x51 i x53

Link: https://www.youtube.com/watch?v=GE1-KsVMF-s


Switch 1GB obowiazkowo (jak wspomniano wyzej) 5-8 portowy - w zaleznosci ile masz urzadzen podlaczonych po kablu.
Jak mozesz to naszkicuj na szybkiego jak masz polaczone urzadzenia (topologia sieci) - moze cos sie doradzi w tej materii.
Pamietaj, ze po kablu wszystko szybciej "biega" niz po WiFi, ktore lubi zwalniac do najwolniejszego urzadzenia.

Co do indeksowania to im wydajniejszy CPU tym szybciej to przebiega, im duzo malych plikow tym proces zawsze trwa dluzej.
 
(nie znoszę komunikatu : buforowanie :)) więc chyba transkodowanie sprzętowe obowiązkowe)
W przypadku transkodowania nie unikniesz tego, bo na tym to polega. Skoro sprzęt który używasz do odtwarzania nie obsługuje danego formatu musi być przekonwertowany na obsługiwany, wiąże się z obciążeniem CPU/GPU oraz czasem niezbędnym na to.

Nie jest dla mnie priorytetem posiadanie wyjścia HDMI, gdyż nie będe raczej z tego korzystał
To duży błąd. Natywne odtwarzanie z pominięciem różnych, często nie do końca sprawnych serwerów, wiąże się z opisanymi przez ciebie w/w irytującymi sytuacjami.

Tylko co z HS-251 ? zbędna zabawka ?
Nie zabawka, tylko dla tych którzy właśnie zamierzają korzystać z HDMI a jedynym miejscem gdzie mogą ustawić NAS'a jest szafka RTV. Producent postawił na wygląd, kosztem np wydajnego ale głośnego chłodzenia, stąd pewne ograniczenia w instalacji tego modelu.

Co kupisz zależy wyłącznie od ciebie, tym bardziej czytając Twoje wymagania spokojnie wyczerpałbym je kupnem jakiegoś asusa o!play czy innego xtreamera
Wydajna stacja do oglądania filmów, zdjęć i słuchania muzyki na : TV LG 4K, na iPad Mini Retina, iPhone 5S
 
Co kupisz zależy wyłącznie od ciebie, tym bardziej czytając Twoje wymagania spokojnie wyczerpałbym je kupnem jakiegoś asusa o!play czy innego xtreamera
Wydajna stacja do oglądania filmów, zdjęć i słuchania muzyki na : TV LG 4K, na iPad Mini Retina, iPhone 5S

Tylko nie xtreamer !!!
Większego badziewia nie miałem w życiu.
 
Przerabiałem również już 3 modele xtreamer-ów (tak jak kolega opisał - badziew)
Zakupiłem w dniu wczorajszym S DS214Play. Wczoraj podłączony dziś wszystko pięknie śmiga - bez żadnej frustracji, bez zbędnego tracenia czasu na konfiguracje.
Z Qnap-em nie zadzieram już więcej, dla przyszłych użytkowników którzy zaczynają przygodę z NAS informacja podstawowa :

S - intuicyjny system dla użytkowników którzy cenią sobie "Plug&Play"

QNAP - zakręcony system dla lubiącyh "szperać, kręcić, kombinować i tracić czas"

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Cieszę się twoim szczęściem i ulgą w cierpieniach.
Jak sam zauważyłeś, jednemu pasuje córka innemu teściowa - i dobrze, że wybrałeś S, bardziej do ciebie pasował.
EDIT

Aby wyczerpać temat do końca informuję, że na swoim Qnapie przetestowałem obsługę multimediów przy użyciu sprzętu z jabłkiem. Nie potwierdzam żadnego z opisywanych przez autora problemów. Wszystkie formaty które posiadam odtwarzane są bez najmniejszego problemu i bez wysiłku dla serwera.

Aby poprawnie to wszystko spiąć należy użyć urządzeń z rezerwatu do tego stworzonych. W moim przypadku to Apple TV (pożyczone od fajnej koleżanki;)). Do odtwarzania użyłem Plex'a na iOS, który obsługuje pełne AirPlay (tzn możemy wyłączyć ekran iPhone/iPada lub wykonywać inne czynności bez wpływu na odtwarzanie).

IMG_0997.PNG IMG_0998.PNG IMG_0999.PNG IMG_1001.PNG IMG_1002.JPG

ai.imgur.com_U4jLxKU.png


Gdyby ktoś jeszcze miał w tej kwestii wątpliwości - proszę o info co mam jeszcze przetestować.
 

Załączniki

  • IMG_1003.PNG
    IMG_1003.PNG
    340,4 KB · Wyświetleń: 24
Dzień dobry, chciałem się podłączyć do tematu. Też używam urządzeń apple (macbook, iphone). Mam Apple TV, z tego co widzę nie ma możliwości "ominięcia" airplay, czyli bezpośredniego odtwarzania zasobów nasa (zdjęć, filmów, muzyki) na TV bez użycia maca, iphonea lub ipada. Czy to dotyczy tylko qnapa, czy też innych nasów? Czy sprawę rozwiązuje (w pewnym sensie) wejście HDMI np. w modelu TS-251C - tzn. czy podłączając tego nasa bezpośrednio do mojego TV przez HDMI po prostu dzięki aplikacjom odtwarzam żądaną zawartość?
 
z tego co widzę nie ma możliwości "ominięcia" airplay, czyli bezpośredniego odtwarzania zasobów nasa (zdjęć, filmów, muzyki) na TV bez użycia maca, iphonea lub ipada
Wynika to z założeń producenta sprzętu tut. Apple i nie jest zależne od producentów NASów.

Czy sprawę rozwiązuje (w pewnym sensie) wejście HDMI np. w modelu TS-251C - tzn. czy podłączając tego nasa bezpośrednio do mojego TV przez HDMI po prostu dzięki aplikacjom odtwarzam żądaną zawartość?
Między innymi po to jest montowany - aby korzystać z multimediów bezpośrednio z urządzenia.
 
Dziękuję za super szybką odpowiedź, w sumie to hdmi jest najlepszym rozwiązaniem i appletv nie jest mi do szczęścia potrzebne :(
I jeszcze jedno pytanie - na razie z tego co widzę jest stosunkowo mało aplikacji wspierających ios - chodzi mi o zdjęcia i odtwarzanie wideo, czyli np. aplikację pozwalającą wysyłać od razu zdjęcia zrobione iphonem na dysk nas. A jak wygląda oglądanie filmów na iphonie lub ipadzie, czy jest aplikacja która to umożliwia? Z przeglądu aplikacji widzę, że np. Qphoto i Qvideo nie mają odpowiedników w Appstore? Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
 
Jest Qfile i sprawdza się doskonale. Ja jestem użytkownikiem iOS na telefonie i współpracuje z NAS'em piknie. Możesz automatycznie uploadować swoje pliki w tym z automatu z rolki. Możesz też użyc go jako playera do plików. Jest po prostu uniwersalny.

Share Link
 
Dzięki po raz drugi... BTW - właśnie w appstorze znalazłem wersję qphoto lite i qvideo , a jeszcze kilka godzin temu ich nie było... Może uda Ci się je pobrać i zamieścisz jakąś recenzję - póki co nie mam jeszcze qnapa.... :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GoPro