Pomoc myQNAPcloud DDNS i OpenVPN

keid

Nowy użytkownik
Noobie
3 Październik 2019
8
0
1
QNAP
null
Ethernet
null
Hej,
Moja konfiguracja:
  • DDNS z myQNAPcloud
  • właczone przekierowanie portów UPnP
  • skonfigurowany OpenVPN na NASie

Co tobie źle, lub czego nie mam skonfigurowanego, jeżeli nie mogę połączyć się w aplikacji myQNAPcloud Connect do NASa używając jako adres serwera nazwa.myqnapcloud.com. Przez chwilę miałem adres publiczny, jednak nie chce takiego mieć. Wtedy udało mi się połączyć wpisując adres serwera publiczny adres IP. W przypadku adresu DDNS z myqnapcloud nie ma połączenia.

Przekopałem cały internet i wydaje się, że wszystko robię ok. Czy jest możliwe, że mój ISP na to nie pozwala?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1117 Build 2019/11/09
Model serwera: QNAP TS-231P2
 
Do tlumaczenia IP dynamicznego na staly adres w tym przypadku w postaci nazwa.myqnapcloud.com
W paru miejscach sa pytania czy do vpna potrzebny jest publiczny adres ip i odpowiedzi są, ze ”ulatwia, ale niekonieczny”.
 
Jak nie masz publicznego adresu IP (stałego lub dynamicznego) lub przekierowanych przez swojego ISP portów to nic nie poradzisz. DDNS jest potrzebny w przypadku posiadania dynamicznego publicznego adresu IP.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
O, odpowiedź, która jest merytoryczna i ma sens. Dziękuje.
W takim razie NAS chyba nie jest dla mnie, ponieważ publiczny adres IP wiąże się ze sporym zagrożeniem. Może są jakieś metody, które zwiększają poziom bezpieczeństwa przy posiadaniu publicznego IP?

Czy jeżeli będę miał publiczny statyczny adres IP i będę go zmieniał przez NordVPN, to DDNS myqnapcloud pozwoli na połączenie się z NASem poprzez VPN ten zainsalowany na QNAPie?