Pomoc myQnapCloud / PLEX Media Server - Brak Łączności przez Internet

Luqas

Nowy użytkownik
Noobie
13 Lipiec 2016
5
1
3
31
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Cześć,

Mam następujący problem. Gdy po raz pierwszy stawiałem mojego NASa ładnie udało mi się skonfigurować usługę myQNAPcloud i nie było problemu z dostępem w konwencji [mojaNazwa].myqnapcloud.com.
Po zmianie umowy na dostawę internetu (cały czas u tego samego dostawcy usługi - Vectra) połączenie przez Internet siadło i zawsze sprawdzając jego stan w QTS otrzymuję błąd:
1 QNAP - Łączność przez Internet.png


Diagnostyka ->
3 - Diagnoza Routera CISCO EPC3928.png


Ponieważ udawało mi się połączyć z NASem w inny sposób (logowanie przez stronę myQNAPcloud -> Moje Urządzenia ->QTS) temat zbagatelizowałem. Problem wrócił jednak w momencie kiedy próbowałem wystawić na zewnątrz postawiony Server multimedialny PLEX. Łączność przez internet również siada.
2 - PLEX Remote Access.png


Wnioskuję więc, że problem leży gdzieś w routerze dostarczonym od Vectry (podczas zmiany warunków świadczenia umowy dostałem nowy router). Wertując po forum natrafiałem na porady dotyczące zmian mapowania portów w routerze. Niestety abonentom nie są udostępnione passy do routera, a jedyna szczątkowa konfiguracja następuje poprzez stronę Vectry i dotyczy zmiany nazwy sieci, hasła, pasma lub trybu pracy (bridge/router).
Dodatkowo gdzieś pod ikoną "?" - właśnie na stronie Vectry - znalazłem taką informację, która mnie wyjątkowo nie pocieszyła.
4 -VECTRA Info z menu konfiguracji WiFi.png


Będę wdzięczny za wszelkie porady, napisane w sposób zrozumiały dla amatora.

Pozdrawiam
Łukasz

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160601
Model serwera: QNAP TS-251
 
Tak, ,mam publiczny adres IP. Nie wyłączałem UPnP, ponieważ nie mogę się dostać do ustawień routera (brak loginu i hasła). Czytałem, że Vectra nie podaje ich użytkownikom :/ możliwe jest wyłączenie UPnP i przekierowanie portów w inny sposób?
 
Swego czasu mając umowę w V bez problemu zmieniłem po jednym telefonie do nich tryb modemu na bridge, a wszystko skonfigurowałem na swoim routerze podłączonym za ich modemem. Nie ma innej metody z ich łączem.
 
Jak tylko wrócę z delegacji to spróbuję dokopać się do jakiegoś routera. Zmienię tryb pracy modemu V na bridge i zobaczymy co wyjdzie. Czy porty, które powinienem pozmieniać to te, które wyrzuciło mi na pierwszym screenie z błędem?
 
Swego czasu mając umowę w V bez problemu zmieniłem po jednym telefonie do nich tryb modemu na bridge, a wszystko skonfigurowałem na swoim routerze podłączonym za ich modemem.

Zadziałało :) Router od V w trybie BRIDGE i mój stary router wpięty za nim. Trochę straciłem na przepustowości, ale to wynika z tego, ze mój router nie jest najnowszy.
Dziękuję za pomoc forumowicze :)
 
Przepraszam, że wtrącam się do tematu ale chciałbym dopytać o jeden szczegół. Moim dostawcą internetu jest Netia, która na siłę uszczęśliwiła mnie routerem netia spot. Jego konfiguracja ze względu na mozolne działanie przyprawia mnie o zawroty głowy. Czy mając kolejny router (DLS) mogę podpiąć go do netia spota i to w tym drugim przekierowywać porty? Netia spot musi być wtedy ustawiony w tryb bridge tak? A jak łączę oba routery? Z przełącznika netia spota łączę do drugiego routera w przełącznik czy w gniazdo WAN?

Z góry dziękuję za pomoc :)


Pozdrawiam serdecznie :)
 
Router z Netii powinieneś ustawić w tryb Bridge, jak nie masz dostępu do zmiany konfiguracji możesz o to poprosić Netie. Dowolny port z routera Netii łączysz z portem WAN w swoim prywatnym routerze. W routerze od Netii nic nie trzeba będzie przekonfigurowywać. Po przestawieniu go w tryb Bridge, powinien stać się "przeźroczysty" dla sieci.
 
Router z Netii powinieneś ustawić w tryb Bridge, jak nie masz dostępu do zmiany konfiguracji możesz o to poprosić Netie. Dowolny port z routera Netii łączysz z portem WAN w swoim prywatnym routerze. W routerze od Netii nic nie trzeba będzie przekonfigurowywać. Po przestawieniu go w tryb Bridge, powinien stać się "przeźroczysty" dla sieci.

Dostęp do konfiguracji netiaspota mam. A jak ustawię netiaspota w tryb bridge to wszystkie przekierowania, które mam zrobione na netiaspocie mogę usunąć i ustawić je w prywatnym routerze? A ten mój router musi mieć jakiś specjalny tryb pracy? Mam zwykłego DSLa. Mówiąc krótko nie ma tam w konfiguracji miejsca na wpisanie loginu i hasła do połączenia internetowego netii. Czy to dalej netiaspot będzie łączył się z internetem?

Pozdrawiam serdecznie :)
 
Znów odpiszę "z pamięci" nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia tego "sprzętowo".
Są dwie drogi:
1. Netiaspot łączy się z "drugą stroną" i on pamięta login i hasło. Wówczas na swoim routerze w ustawieniu portu WAN ustawiasz tryb DHCP (Netia chyba daje dynamiczne IP) - rozwązanie chyba najczęstsze.
2. Netiaspot robi za zwykły modem i w sowim routerze musisz ustawić port WAN w tryb PPPoE, w nim wpisać login i hasło dostępowe. Wówczas twój modem wysyła te dane do modemu Netii i dopiero ten zestawia połączenie.
Jak możesz to podeślij model Netiaspotu, znajdę instrukcję i postaram się pokierować Cię dalej.

Co do trybu Bridge. Jak ustawisz router od Netii w ten tryb to on tylko zestawia połączenie z drugą stroną (sprzętem Netii gdzieś na ulicy). Przekierowanie portów na nim nie działa, bo go "nie ma". Wszystkie ustawienia i przekierowania portów (np. ftp->komp1, zdalny dostęp->komp2, serwer www ->komp3 (albo inny)) robisz już na swoim prywatnym routerze