Pomoc myqnapcloud - publikacja usług

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Na jednym z moich QNAPów mam następujący problem: zrobiłem skan Security Counselor i w wyniku dostałem takie info:
security_wynik.jpg


Mocno się zdziwiłem, bo od kilku miesięcy urządzenie to jest wyrejestrowane z myqnapcloud. Po kliknięciu w widoczny powyżej link Urządzenie publikuje usługi... otwiera się w QNAPie aplikacja myqnapcloud i dostaję takie info:
1644612898938.jpeg


Po zalogowaniu się na stronie myqnapcloud.com na konto do którego kiedyś ten serwer był podłączony, nie mam widocznych żadnych urządzeń:
www.jpg


Sprawdziłem też log z QNAPa (pobrany w aplikacji Helpdesk i wygląda to tak:
log.jpg


Ktoś ma pomysł co jest nie tak? Czy od razu zgłaszać ticket do help desku?
 
Ale gdzie to mam zrobic? Z poziomu aplikacji w myqnapcloud nic nie moge kliknac bo pojawia sie komunikat taki jak na zalaczanym wyzej screenie. Poza tym urzadzenie jest wyrejestrowane z myqnapcloud.
 
Jestem poza domem, potem sprawdze. Ale jak sie loguje na strone myqnapcloud to nie mam zadnych urzadzen, tak jak na screenie. Kiedys do tego konta byly podlaczone 3 urzadzenia, obecnie wszystkie wyrejestrowane. Na dwoch jest OK, a na trzecim sytuacja taka jak opisalem.
 
Czy to na QNAPie czy to przez przeglądarkę logując się do myqnapcloud nie jestem w stanie nic zrobić, bo tego urządzenia po prostu w myqnapcloud nie ma zarejestrowanego. Dlatego sam nic więcej nie wymyśle i zrobiłem właśnie zgłoszenie do help desku, zobaczymy co odpowiedzą.
 
Nie według mnie nie zrobiłeś najważniejszego.
Musisz zalogować się do myqnapcloud ale z Nasa.
Inaczej logując się z przeglądarki nic nie zobaczysz.
Napewno qnap ma dostęp do sieci bo ten komunikat nie pamiętam gdzie się pojawiał ale wygląda że nie z autoryzował cię.

Ja właśnie dzisiaj to zrobiłem i wszystko pięknie działa.
Ale wyłączyłem bo po ostatnich atakach nie mam przekonania do publikowania niczego na zewnątrz.

Mam taki paraidonalny stan żeby wszystko blokować 🤣
 
No ja właśnie nie chce na NASie się logować do myqnapcloud dlatego tego dzisiaj nie zrobiłem. Kilka miesięcy temu wyrejestrowałem urządzenie i nie mam zamiaru nigdy więcej się na nim logować do myqnapcloud.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. counselor