Pomoc myQNAPcloud

przemero

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2013
13
2
3
45
Zbrosławice
QNAP
null
Ethernet
100 Mbps
Witam,

proszę o informację w jaki sposób można się połączyć z serwerem z zewnątrz. Próbuję poprzez myQNAPcloud, próbuję poprzez aplikacje na urządzenia mobilne i za każdym razem wyświetla się komunikat że nie wykryto serwera. Nie wiem czy jest to winą ustawień routera czy może coś innego.
 
Zdaje się masz w domu dwa routery a NAS stoi za drugim?
Żeby cieszyć się tą funkcjonalnością musisz zrobić przekierowanie portów na routerze łączącym twoją sieć z internetem, bądź skorzystać z usługi UPnP & NAT-PMP zarówno w routerze jak i QNAP-ie. Z tego co pamiętam System qnapowy prowadzi za rączkę przy aktywacji tej funkcjonalności. Jeżeli wszystko załączyłeś prawidłowo, to być może problem stanowi ten dodatkowy router i trzeba się przyjrzeć co tam się dzieje. Musiałbyś opowiedzieć w jakiej konfiguracji on pracuje.
;-)
 
Jak jest zbyteczny to może i dobrze, W przeciwnym wypadku wystarczy go odpowiednio skonfigurować i też wszystko powinno działać według zamierzeń.
Z ciekawości zapytam czemu tak miałeś?
 
A jeśli chce się zachować oba routery, to jakie porty trzeba przekierować? Ja mam na obu, podpiętych kaskadowo routerach zainstalowane tomato i włączenie mechanizmów UPnP i NAT-PMP nie otwiera automatycznie portów...
 
A jeśli chce się zachować oba routery
W takim wypadku rozważyłbym dobranie stosowniejszej konfiguracji sprzętu np niech pracuje w AP lub bridge ze stosowną konfiguracją sieci, bez nat itp itd. Do jakiego zastosowania potrzebujesz dwóch routerów?

Czy załączyłeś UPnP w NAS? (usługi sieciowe)
 
Ostatnio edytowane:
trzeba zauważyć ze UPNP mozna włączyć na routerze i potrzebne porty mogą zostać automatycznie przekierowane ;)

PS: na 100% zadziała to na 1 routerze, na routerze nad nim niekoniecznie (jak ktoś by sprawdził to bylbym wdzięczny, ja obstawiam że UPNP zadziała na 1 routerze)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Niestety potrzebuję NATa za NATem.
UPnP w Qnapie nie jest włączane przy konfiguracji chmury?
Chyba tak, bo przekierowanie działa na pierwszym routerze...
 
A jeśli chce się zachować oba routery
To poprawnie je skonfigurować nadając podrzędnemu tryb pracy bridge bez routingu i NAT'u:
DD-WRT napisał:
Choose the correct working mode. Keep the default setting:
Gateway, if the router is hosting your network's connection to the Internet. (=router)
Select router if the router exists on a network with other routers. (=bridge)

* In Gateway mode the router performs NAT, while in other modes it doesn't.

Ja mam na obu, podpiętych kaskadowo routerach zainstalowane tomato
W instrukcji do Tomato i w nim samym na 99.9% jest to o czym wspominam wyżej.

włączenie mechanizmów UPnP i NAT-PMP nie otwiera automatycznie portów...
Klient wykrywa wszystkie serwery UPnP/NAT-PMP w obrębie własnej adresacji IP, jednak wybierze ten, do którego jest najkrótsza trasa. W przypadku Double-NAT'u router nie wykrywa nadrzędnego serwera UPnP ze względów bezpieczeństwa.

Double-NAT to jedna z technik stosowana w amatorskich rozwiązaniach ISP, najczęściej występująca w "radiówkach". Zjawisko objawiające się znikomą wiedzą o sieciach komputerowych, najczęściej brakiem zastosowania protokołów połączeniowych tj. PPPoA, PPPoE, ...

Niestety potrzebuję NATa za NATem
Niby do czego?
Przedstaw logiczne wyjaśnienie to Ci powiem jak to rozwiązać.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus