Pomoc myqnapcloud

zorg221

Passing Basics
Beginner
3 Luty 2014
23
8
3
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
100 Mbps
witam
mam problem z połączeniem się z myqnapcloud z zewnątrz ( TS-221, TP link TD-W8960N V4) . wcześniej nie miałem żadnych. aktualnie przy próbie wpisania z zewnątrz adresu nazwa.myqnapcloud.com:8080 przeglądarka się wywala, a przy wpisanu tego samego bez portu zgłasza się router ( strona logowania)
przy konfiguracji ( ponownej) myqnapcloud wyskakuje przy automatycznym konfigurowaniu routera błąd przy porcie 80
w ustawieniach routera prawidłowo ustawione są przekierowania portów ( 8080 - > ip NAS:8080 itd), w konfiguracji NAS ustawiony adres DNS IP routera.

Aktualnie nie mam już pomysłów. W konfiguracji routera próbowałem zaznaczać remote access z zaznaczoną opcją web, póżniej ją odznaczyłem - mam wrażenie, że od tego się zaczęło. wyłączanie NAS i Routera z prądu i ponowne podłączanie nie daje żadnych efektów. Myślałem jeszcze o ponownym wgraniu firmware do routera ...
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
W konfiguracji routera próbowałem zaznaczać remote access
Powoduje wpuszczenie obcego "zawodnika" do konfiguracji Twojego routera, z sieci internet.
Z tego co opowiadasz wygląda że zdublowały się porty routera i serwera NAS. Więc musisz w jednym z urządzeń je pozmieniać na inne.
 
Więc musisz w jednym z urządzeń je pozmieniać na inne.

Lub usunąć wpisy dotyczące portów włączyć UPNP i pozwolić QNAP-wi przekierować porty. Potem zawsze możesz podejrzeć co ci QNAP przekierował wyłączyć UPNP i ustawić je ręcznie wzorując się na tym co robił QNAP. Myślę że to najlepszy sposób na poznanie zasad przekierowywania portów
U mnie na routerze wygląda to mniej więcej tak:

ports.JPG

Nie jest to moja cała tablica portów :p i tak a propos bez uwag proszę nt. że RDP powinno być tylko TCP zamiast BOTH :p

a w twoim routerze ustawia się to w tej zakładce:

TD-W8960N4.jpg

i jak dla mnie (zakładając że nie zmieniałeś portów w QNAP-ie) to powinno być tak:

Dla HTTP

Custom service <twoja nazwa>; Server IP <IP twojego Qnap-a>
External Port Start: 8080; External Port End: 8080; Protocol: TCP; Internal Port Start: 8080; Internal Port End: 8080

Dla HTTPS

Custom service <twoja nazwa>; Server IP <IP twojego Qnap-a>
External Port Start: 443; External Port End: 443; Protocol: TCP; Internal Port Start: 443; Internal Port End: 443

A co do twojego problemu to sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego zarządzania Routerem z WAN bo sądząc po tym co napisałeś to masz to włączone i to na standardowym porcie 80
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
A co do twojego problemu to sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego zarządzania Routerem z WAN bo sądząc po tym co napisałeś to masz to włączone i to na standardowym porcie 80

nie, nie mam włączonego zarządzania routerem - wyłączyłem go . problem rozwiązał się sam .... nie wiem jak, ale po wpisaniu nazwa.myqnapcloud.com:port loguję się do qnapa. na mail przyszła jedynie inf. że serwer ddns ustalił nowe ip mojego komputera.


dziękuję za pomoc i sugestie.... aktualnie mam problem sprzętowy, któr opiszę w innym poście
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ddns port