Pomoc Nagrywanie z alarmu i błąd loginu ftp z 127.0.0.1

Enemy

Passing Basics
Beginner
8 Grudzień 2015
27
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Użytkuję Surveilance Station od ponad roku, mam podłączone dwie kamery BSC na ONVIF ProfilS. Do 15 maja bez problemu działało mi nagrywanie zarówno z harmonogramu jak i z alarmu (detekcji). Nie wiem z jakiej przyczyny (ale mogłem coś zamieszać) przestało mi nagle działać nagrywanie z alarmu.
W kamerach ustawiona funkcja detekcji ruchu, włączona i działająca (przestawiłem kamery na zapis na ftp i tam wszystko chodzi, jadnak mam problem z łatwym odtwarzaniem zapisów, dlatego wolę setup przez SS.) Zresztą w podglądzie bezposrednio z kamer widzę detekcję ruchu w czasie rzeczywistym.

Co ciekawe, w logach połączeń na qnap pojawia się błąd autoryzacji dla nieznanego użytkownika (czarny znak zapytania), przychodzący z ip 127.0.0.1 i jak sprawdziłem to moim zdaniem to login na Serwer FTP z SS właśnie, ewentualnie z poziomu kamer. Na kamerach ustawiłem ftp login i hasło usera z qnapa, więc teoretycznie powinno działać, ale nie chce.
Dodam jeszcze, że czytałem na zagranicznych forach i wydaje się, że to dość popularny problem (ten z brakiem nagrywania z detekcji).
Próbowałem odinstalować SS ale (gdzieś tu był taki wątek) niestety pamięta ustawienia i po reinstalacji są one wracają.

Czy ktoś może zna rozwiązanie? Z góry dziękuję za wsparcie.


TS 451 wersja 4.3.3.0210, SSPro 5.1.1.4.2
 
Jest to możliwe ale nie wiem jak to sprawdzić - na pewno po aktualizacji firmware qnapa była także aktualizacja SS. Chętnie bym przetestował wcześniejszą wersję - tyle, że nie mam źródła.
 
UPDATE: wyszukałem na forum informacje o konieczności wyłączenia opcji w QNAP> Panel sterowania> System> ustawienia ogólne> Wymuszaj tylko bezpieczne połączenia (HTTPS). Po wyłączeniu SS nagrywa z detekcji, z tym, że w samym SS "dziwnie" to wygląda tzn jest status "nie nagrywa" a sporadycznie SS gubi obraz z kamery.