Pomoc Napisy do filmów do Samsung UE55D8000 przez QNAP TS-212P i DLNA

mastek

Nowy użytkownik
Noobie
24 Kwiecień 2017
3
1
3
42
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc związaną z moim problemem, a mianowicie uruchomienie napisów w filmach przy użyciu Media Streaming - DLNA.

Na początek podstawowe informacje:

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154 Build 20170413 - dzisiaj aktualizowałem, media streaming add-on rónież.
Model serwera: QNAP TS-212P
Router: TP-LINK TL-WR941N / TL-WR941ND
Telewizor: SAMSUNG Smart TV UE55D8000
Pliki wideo: MKV, MP4
Napisy: SRT - w napiproject ustawiłem że ma pobierać w formacie mDVD, o kodowanie UTF-8 i zapisywać jako plik SRT.
Media Streaming: V430.1.2.0
PLEX Media Server: V0.9.15.3

Wydaje mi się że napisy mam w dobrym formacie bo jak uruchamiam dany film z Pendriva to napisy w TV się pojawiają.

Media Streaming znajduje mi wszystkie media ale filmy otwierają się bez napisów.

Plex - kiedyś używałem tego aby odtwarzać fimy na PS4 dlatego skonfigurowałem to podobnie, ustawiłem opcję: "Tryb wyświetlania napisów: Zawsze włączone" ale teraz podczas próby uruchomienia filmu na TV przy użyciu PLEX wyskakuje mi komunikat: "Nieobsł.form.pliku."
- oczywiście testowałem różne pliki, w różnym formacie, o rozszerzaniu ale wyskakuje to samo.
- jak skasuje plik z napisami to film się uruchamia.

Zanim założyłem ten temat trochę poszperałem w internecie i znalazłem informacje że mój QNAP TS-212P jest za słaby aby wgrywać w locie napisy do filmów mkv, mp4 itp - w sumie żadnych napisów nie udało mi się uruchomić, jeżeli potwierdzicie mi że to prawda to czy istnieje jakieś inne alternatywne rozwiązanie.

Zależy mi tylko na tym aby otwierać sobie filmy na TV z napisami przy użyciu sieci lokalnej i najlepiej przy użyciu Media Streaming, ale jak najbardziej zaakceptuje każde rozwiązanie.

Jeżeli potrzebne są dodatkowe informacje, to śmiało pytajcie, przepiszę, zrobię zdjęcia itp :)
 
Serviio działa bdb z napisami + samsung

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dziękuje za podpowiedź, w AppCenter tego nie widzę tej aplikacji, rozumiem że muszę pobrać to np. stąd. a następnie jakoś ręcznie zainstalować.
Pierwszy problem to nie mam pojęcia którą wersję wybrać dla TS-212P, nie widzę tam mojego procesora :)
 
Nie jestem specjalistą w DLNA bo wręcz nie na widzę tego mariażu nazywanego standardem właśnie za takie problemy.
Odpowiedź według mnie masz bardzo klarowną:
lex - kiedyś używałem tego aby odtwarzać fimy na PS4 dlatego skonfigurowałem to podobnie, ustawiłem opcję: "Tryb wyświetlania napisów: Zawsze włączone" ale teraz podczas próby uruchomienia filmu na TV przy użyciu PLEX wyskakuje mi komunikat: "Nieobsł.form.pliku."
Myślę, że Twoje DLNA po stronie telewizora nie obsługuje napisów .srt. (Nie myl tego z wbudowanym odtwarzaczem w TV.)

Oczywiście serwer DLNA mógłby te napisy nałożyć na sztywno na obraz wideo, ale wymagałoby to transkodowania wideo w locie. Twój serwer rzeczywiście nie ma szans, aby sobie z tym poradził.

Sugeruje szukać aktualizacji DLNA na TV, ew. spróbować Twonky i kupić do niego licencje.
Tak btw: to z tego co pamiętam klucze aktywacyjne do Twonky można znaleźć w internecie? :) Ale chyba tylko jeden user jednocześnie może używać... To tylko taka moja auto-sugestia ;)
 
Myślę, że Twoje DLNA po stronie telewizora nie obsługuje napisów .srt. (Nie myl tego z wbudowanym odtwarzaczem w TV.)

Ten model telewizora UE55D8000 jak najbardziej odtwarza po DLNA napisy z pliku srt. Z pewnością problem jest z serwerem DLNA.
U siebie korzystam na NASie z miniDLNA i jak najbardziej TV wyświetla napisy.
 
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Jak wspomniał darekhifi mój Samsung czyta napisy przy użyciu Serviio (ARMx19) więc problem uważam za rozwiązany.

kanar123 chciałem też przetestować ta miniDLNA ale nie mogłem znaleźć prostego poradnika skąd to pobrać, jak zainstalować itp.

Ps. Jak polubić, ocenić, dodać + do wypowiedzi które były mi pomocne? Czy może opcja dostępna dla użytkowników z większą ilością postów :)
Ps2. No i kjak zrobić temat jako rozwiązany? :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-212p plex