NAS do biblioteki filmów 4k HDR

mikrus36

Passing Basics
Beginner
26 Listopad 2021
12
1
3
43
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,

Koledzy potrzebuję dobrej rady w wyborze odpowiedniego NASa dla moich potrzeb.
Głównie ma służyć do przechowywania multimediów tj:
Zdjęcia -> tutaj synchro z chmurą
Filmy
Serwer ftp\torrent

NAS głównie ma służyć za bibliotekę filmów 4K

Mam zamiar kupić NVidia Shield jako most do bezkompromisowego oglądania na moim TV materiałów 4k HDR.

Zależy mi aby był cichy ponieważ będzie znajdował się w salonie.

Będzię wdzięczny za sugestie.

Pozrawiam
 
Zależy mi aby był cichy ponieważ będzie znajdował się w salonie.
Jak kupisz sobie SSDki o dużej pojemności - to bedzie cicho.
Przemyśl miejsce na nasa.
Może znalazłoby się miejsce ale problem jest z siecią tzn wchodziłoby w grę użycie powerlinów - a nie wiem jak wyglądałaby jakość połączenia.
SSD odpada - cena. Poza tym nie potrzebuje aż tak szybkiego dostępu do danych zapis/odczyt.

Załóżmy dwie sytuacje - nie mam miejsca i wszystko stoi w salonie oraz że się znajdzie na NAS w innym pomieszczeniu.
 
Może znalazłoby się miejsce ale problem jest z siecią tzn wchodziłoby w grę użycie powerlinów - a nie wiem jak wyglądałaby jakość połączenia.
działają poprawnie - poza tym możesz to przetestować , w końcu zakup przez internet możesz zwrócić przez 14 dni ?

SSD odpada - cena.
Aha - to ja poczekam na wyniki testu , jak głośny jest z dyskami mechanicznymi ;)

TS-435D z 8G RAMu
 
Aha - to ja poczekam na wyniki testu , jak głośny jest z dyskami mechanicznymi ;)

TS-435D z 8G RAMu

Mam obecnie miniATx w salonie, głośniejszy jest wiatrak od grafy niż praca dysków, a mam talerzówki na dane.

Poleciłeś TS-435D z 8G RAM, pytanie jeśli będę miał Nvidie Shield która to będzie się zajmować generowaniem obrazu , czy Nas musi być taki wydajny gdy ma robić tylko za magazyn?
 
pigers zrobił czeski błąd i chodziło o 453D. Shield i magazyn. Ten wybór to najlepszy stosunek ceny do jakości. Nie ma się co zastanawiać.
Jeżeli nie potrzebujesz dysków to w rewelacyjnej cenie jest 253d, a może ktoś się pokusi i zrobi promocję na jakiegoś nasa.
 
Shield pociągnie czysty materiał bez najmniejszego problemu. Ale po lanie tylko i wyłącznie, WiFi ssie.
 
@mikrus36 jakby co to mam w tej chwili do sprzedania praktycznie nowy 253D w mocnej konfiguracji z 8GB RAM i kartą do podłączenia dysków nvme.
 
Niestety priv nie działa na tym forum:( Nie dla wszystkich w każdym razie. Opis jest w dziale kupię/sprzedam. Nie wystawiam fv. Jakby co podaję maila: gentiillo123@gmail.com
 
A czy ktoś próbował kombinacji NAS + Chromecast 4 z adapterem po LANie?
 
Ja streamuje z Nasa do chromecast 4 po wifi. Na chromecaście kodi albo plex jako odtwarzacz. Nie było jeszcze filmu który by się zaciął. Przejściówki LAN-USB to nie jest najlepsze rozwiązanie jeśli komuś zależy na prędkości.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. chromecast