NAS do niewielkiego biura projektowego

Jakub_P

Nowy użytkownik
Noobie
18 Listopad 2020
3
0
1
35
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze odpowiedniego serwera NAS do biura projektowego. Poniżej kluczowe informacje i wymagania:
1. Liczba osób - komputery stacjonarne: 2 z możliwością zwiększenia w przyszłości do 6
2. Tryb pracy - codzienna praca na plikach znajdujących się na serwerze, pliki od kilkunastu mb do ok. 1-2gb, mniejsze pliki zapisywane co ok 15minut, większe otwierane rzadziej zapisywane raz na godzinę
3. Rozmiar 4TB, jeśli RAID 1 to 2x4TB
4. Budżet 1500zł za NAS + koszt dysków
5. Priorytetowe jest bezpieczeństwo danych i płynna praca
6. Backup zewnętrzny na USB, lub inne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo danych.

Infrastrukturę sieciową będę budował od zera, więc pytanie na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu - switch, karty sieciowe?
 
Infrastrukturę sieciową będę budował od zera, więc pytanie na co zwrócić uwagę przy jej tworzeniu - switch, karty sieciowe?
Komputery łączą się do switcha , który łączy się do QNAPa i do routera. Nie krzywdź się łączeniem przez router.

@Pawliko - ty bądź cicho ! Tutaj gigabajty bedą fruwać co 15 minut :p


QNAP TS-251D-2G

1300 zł brutto (bez dysków)
 
Dzięki za odpowiedź. Widzę, że QNAP TS-251D-2G nie ma LACP. Czy nie jest to niezbędne aby zwiększyć prędkość odczytu i zapisu plików?
 
przy dwóch dyskach ? szkoda zachodu
a masz switcha i urządzenia co z tego skorzystają ?
 
Switch też będzie nowy, tak jak pisałem cała sieć jest budowana od zera. Choć pytanie czy warto w to iść przy dwóch dyskach 2 stacjach roboczych. Zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem jest też NAS na 4 dyski w np. RAID 5, czy w tym budżecie się nie zmieszczę?
 
za 1,5 k PLN , nędza - coś z 4 HDD na AnnaPurn się znajdzie
coś sensowniejszego ? nie wiem , skończyłem szukanie na dzisiaj