NAS do salonu

jankes

Nowy użytkownik
Noobie
6 Styczeń 2016
4
0
1
44
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć, szukam jakiegoś 2-dyskowego NAS-a którego mógłbym postawić w salonie, co oznacza, że musi być cichy. Miałem S DS215j, ale z odległości około 2.5 m był słyszalny. Postanowiłem spojrzeć na coś droższego i zastanawiam się nad QNAP TS-243 PRO i S DS215+. Jak wygląda kwestia hałasu w tym QNAP-ie ? Obawiam się też trochę stabilności softu, czytam opinie, że QNAP ma z tym problemy.
Wiem też, że QNAP ma nową serię HS, bez wiatraków, ale podobno nie grzeszą wydajnością więc raczej ich nie rozważam.
 
Niby mogę, ale nie chcę się bawić w kolejny zakup, szukanie, montaż...
 
HS-251-2G + 2 dyski SSD
cisza i spokój - zaznaczam tylko KODI i multimedia - bo znowu będzie marudzenie że nie mówiliście ... :p
jeśli trzeba więcej to polecałbym inny model NASa z dyskami mechanicznymi.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jedyne ciche jeszcze modele to x51 oraz x53A. x51 jest głośniejszy niż x53A. Najwięcej hałasu robi jednak dysk talerzowy. W mojej opinii 1x dysk talerzowy jest głośniejszy 4-5x od x51, 2-4x od x53A i 2x od x53.
 
Multimedia mam załatwione w inny sposób, a dyski SSD są jednak za drogie. Przyjrzę się TS-251 bo wersja 253A chyba jest ciężko dostępna.
 
Bo mam taki układ, że nie ma gdzie postawić :) gdyby było inaczej nie zastanawiałbym się wcale.